hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 178

Mikuláš 2017

Mikuláš neobišiel ani Spišskú Belú a spolu so svojimi pomocníkmi, čertom a anjelom zavítali 6. decembra k Mestskému úradu. V mene všetkých detí ich privítali belianske mažoretky, ktoré si pod vedením p. učiteľky Knapíkovej, pripravili krásnu choreografiu.
Čert si celou cestou do Spišskej Belej brúsil zuby na všetky zlé deti. Aj preto si so sebou priniesol plné vrece uhlia, ktoré im chcel dať namiesto sladkostí. Aké však bolo jeho prekvapenie, keď mu Mikuláš oznámil, že v našom meste žiadne zlé deti nenájde. A veru mal pravdu… Deti Mikulášovi zarecitovali básničky, zaspievali pesničky a bolo ich toľko, že ani do rána by sa všetky nedostali na rad. Mikuláš však za jeden večer musí navštíviť veľa miest, preto sa s nami musel rozlúčiť.
No ešte skôr, ako sa tak stalo, odomkol spolu so svojim verným spoločníkom anjelikom Domček vianočných želaní, ktorý môžu deti až do 20. decembra (v čase od 7.00 do 20.00 hod.) navštíviť a nechať v ňom svoje vianočné priania.
Mikuláš ani tento rok nezabudol rozsvietiť vianočný stromček na námestí a určite nie len deti sa už nevedia dočkať, kedy sa stromčeky rozžiaria vo všetkých domácnostiach a nadíde Štedrý deň.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu