Miestni aktivisti rekonštruovali rekreačné miesta pri studničkách a cykloznačenie v Krížovskom lese

Počas posledného júlového víkendu sa cyklisti z mesta Spišská Belá rozhodli opraviť a zveľadiť rekreačné miesta pri studničkách v neďalekom Krížovskom lese. V minulosti tu boli dve obľúbené a obyvateľmi nášho mesta využívané rekreačné zóny s ohniskom, sedením, aj priestorom na rozloženie stanu. Tieto miesta však ostali zdevastované a chátrali.

Miestnemu občianskemu združeniu horských cyklistov sa podarilo získať grant nadácie Ekopolis v spolupráci s Horalkami od Sedity. Sumu v hodnote 1 200 eur použilo občianske združenie na úhradu nového dreveného mobiliáru (stoly, lavičky), úhradu striešky jednej zo studničiek a nákup akrylových farieb.

Po niekoľkohodinovej namáhavej práci potešil aktivistov výsledok, ktorý sa spoločne dosiahol. Pri studničke situovanej nižšie, vznikli dve miesta na opekanie s dreveným stolom, lavičkami a ohniskami. O niekoľko metrov vyššie, v lokalite druhej studničky, pribudol nový mostík, ktorý umožňuje prístup k prameňu a vymenená bola aj drevená strieška nad studničkou. Návštevníci si môžu oddýchnuť na komfortných lavičkách okolo veľkého stola.

Súčasťou projektu bola aj obnova cykloznačenia v okolí celkovo o dĺžke 22 km. Zaujímavé lesné trasy vhodné pre milovníkov horskej cyklistiky boli pre lepšiu orientáciu preznačené v smeroch “modrá” (Spišská Belá – Pod Ľubickým kopcom), “zelená” (Kežmarok – Štopark) a “žltá” (Barvis – Štopark).

Poďakovanie patrí v prvom rade Občianskemu združeniu pre rozvoj horskej cyklistiky na čele s Martinom Siskom, ďalej Martinovi Matavovi za výrobu drevených prvkov a odbornú pomoc pri ich inštalácii. Za ozvláštnenie rekreačných miest originálnymi maľbami na drevo patrí vďaka občianskemu združeniu Trochu inak. A v neposlednom rade ďakujeme aj všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na vytvorení “pohody za mestom”.

Príjmite pozvanie aktivistiek – Viktórie Siskovej a Zuzany Grotkovskej a strávte ešte príjemný letný deň s blízkymi v neďalekej prírode. K studničkám sa dostanete v smere zo Spišskej Belej po modrej cyklistickej trase ku družstvu v Krížovej Vsi a následne vpravo modrým značením až ku križovatke “Barvis”. Odtiaľ vľavo po žltej cyklotrase smer “Štopark”. Po krátkom miernom stúpaní zbadáte prvú studničku a o pár minút ďalšiu.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X