Mesto získalo 13 tis. EUR na mestskú knižnicu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ako sme už informovali, Mesto Spišská Belá v súčasnosti (počas letných prázdnin) realizuje rekonštrukciu vnútorných priestorov mestskej knižnice (na 1. poschodí). Túto rekonštrukciu začalo realizovať z vlastných financií z rozpočtu mesta a na tento účel vyčlenilo 32 tis. EUR. Nakoniec mesto použije z vlastných financií menej financií, nakoľko sa mestu podarilo získať účelovú dotáciu zo štátneho rozpočtu vo výške 13 tis. EUR, ktorú poskytlo Ministerstvo financií SR na základe podaného projektu mesta (oznámenie o poskytnutí tejto dotácie bolo mestu doručené včera).

Mesto už vymenilo okná na celej budove. Vo vnútri na 1. poschodí vymenilo elektroinštaláciu a na stenách sú komplet nové omietky. Vybudovala sa nová kanalizačná prípojka (čo vidieť aj pred budovou). Opravujú sa toalety a pripravuje sa montáž nových svietidiel a nových podláh.

Zároveň je už pripravený aj nový nábytok – teda komplet nové knižné regály, ktoré budú stáť 9 tisíc EUR, pričom z rozpočtu mesta sa použije približne len 4 tisíc EUR, keďže aj na nákup nábytku mesto už skôr získalo z Ministerstva kultúry štátnu dotáciu vo výške 5 tis. EUR. A do tretice mesto už skôr získalo aj dotáciu zo štátneho rozpočtu vo výške 1000 EUR aj na nákup nových kníh. Predpokladáme, že práce môžu potrvať ešte aj prvé dva septembrové týždne a tak mestská knižnica môže byť v prevádzke pre verejnosť až v priebehu septembra.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X