Mesto začalo s distribúciou rúšok pre občanov

Mesto Spišská Belá dnes začalo s distribúciou ochranných rúšok na tvár. Primárne sú rúška určené pre kategóriu spoluobčanov, ktorá je z hľadiska preventívnych opatrení pred šíriacou sa epidémiou spôsobovanou koronavírusom najzraniteľnejšia – pre seniorov.

V distribúcii sú aktuálne obálky s rúškami pre 500 domácností.  Dnes popoludní 17. marca 2020 zamestnanci mestského úradu a dobrovoľníci z Face clubu dokončili doručovanie rúšok v Strážkach, v distribúcii sa pokračuje postupne všetkými ulicami v meste Spišská Belá.

V schránke si nájdete obálku formátu A5 s adresou – bez mena. V každej obálke sú dve látkové rúška na domácnosť.  Domácnosti s jedným členom (je ich vyše 300), dostanú len jedno rúško.

Obálka obsahuje aj list primátora mesta Spišská Belá Jozefa Kunu a základné informácie o používaní rúška a jeho dezinfekcii.

Časom, keď dobrovoľníci došijú ďalšie rúška, sa bude v distribúcii ochranných rúšok pokračovať do ďalších domácností tak, aby každý obyvateľ Spišskej Belej dostal od mesta jedno rúško.

O spôsobe distribúcie bude mesto informovať.

Mesto Spišská Belá ďakuje všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa doteraz zapojili do všetkých činností súvisiacich s prípravou materiálu, šitím, distribúciou ochranných masiek na tvár, ktoré chránia pred  nebezpečenstvom šírenia infekcie koronavírusom.

Za ich námahu im ďakujeme o to viac, že celé Slovensko i celá Európa zápasí s nedostatkom týchto ochranných prostriedkov, ktoré v centrálnych skladoch chýbajú a KAŽDÝ sa snaží, ako sa len dá. Nám sa spoločnými silami  podarilo rúška ušiť, hoci to nie je zákonom uložená povinnosť mesta.

Napriek tomu sa mesto Spišská Belá snaží túto službu svojim občanom  v rámci momentálnych okolností maximálne ústretovo poskytnúť.

Vás, milí spoluobčania, prosíme, aby ste sa správali v týchto dňoch zodpovedne. Dodržiavajte všetky hygienické usmernenia.  Buďte voči sebe vnímaví, tolerantní a vďační za ZDRAVIE.

Všetky opatrenia  mesta, štátu a všetkých autorít v našej spoločnosti smerujú k tomu, aby sme sa zodpovedným prístupom ubránili fatálnym dôsledkom šíriacej sa pandémie.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X