Medzi víťazov Dňa tanca sa zaradili aj mažoretky zo Spišskej Belej

Naše spišskobelianske mažoreretky z Centra voľného času majú veľký dôvod na radosť. Spomedzi približne 1000 účinkujúcich sa podarilo až dvom našim dievčenským tímom umiestniť na víťazných priečkach.

Podtatranské osvetové stredisko Poprad usporiadalo v dňoch 7. – 9. marca 2018 regionálnu súťaž s názvom Deň tanca, ktorá sa konala v Dome kultúry vo Svite. Súťaže sa zúčastnili aj belianske mažoretky pod vedením Zuzany Knapíkovej. Snahou súťaže je motivovať tanečné kolektívy i sólistov k voľnočasovým aktivitám detí a mládeže, a zároveň i motivovať choreografov k tvorivej a kolektívnej práci.

7. marca si ako prvé zasúťažili mladšie dievčatá v kategórii 6 – 10 rokov. Tie sa so svojim tanečným prevedením skladby Čivava umiestnili v bronzovom pásme. V tento deň sa predstavilo až 523 účinkujúcich v 50. vystúpeniach. Pre naše dievčatá to bola veľká skúsenosť, kedže sa jednalo o ich prvú súťaž a väčšie verejné vystúpenie.

8. marca sa pred porotu postavili aj mažoretky v kategórii Junior 10 – 15 rokov.  Spomedzi veľkej konkurencie až 500 účinkujúcich a 46. vystúpení sa najlepšie umiestnili práve naše mažoretky. Víťazné zlaté pásmo im priniesla tanečná choreografia na skladbu Hej sokoly. Umiestnenie na prvej priečke im zaručilo automatický postup na tanečnú súťaž v Poprade, ktorá sa bude konať 18. apríla.
Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu nášho mesta. Zároveň držíme palce v ďalšej súťaži!

Môže Vás zaujímať...