Letné kino na kežmarskom hradnom nádvorí

V Kežmarku štartuje 9. ročník obľúbeného podujatia Letné kino. Od 5. do 16. augusta 2019 bude prebiehať premietanie filmov pod holým nebom na hradnom nádvorí. Diváci sa môžu tešiť na filmové hity zahraničnej aj domácej produkcie, ale aj na tri návštevy filmových tvorcov (a to v utorok 6. augusta, v stredu 14. augusta a v piatok 16. augusta).

Letné kino na hradnom nádvorí začne diváckym megahitom Bohemian Rhapsody. Organizátori premietnu aj ďalšiu úspešnú hudobnú snímku Zrodila sa hviezda či pokračovanie filmového muzikálu Mamma Mia! Here We Go Again. Tí, ktorí sa v kine radi zabávajú, sa môžu tešiť na americký remake francúzskej komédie Nedotknuteľní, komédiu o štyroch celoživotných priateľkách, vášnivých čitateľkách kníh Dámsky klub alebo bláznivú francúzsku komédiu Daddy Cool.

Fanúšikom domácej kinematografie by nemal ujsť mysteriózny triler Trhlina, filmová adaptácia úspešného románu Sklenená izba, komediálny letný hit Loli paradička a dobrodružný dokument z cesty po rôznych kontinentoch prostredníctvom ,,žltého cirkusu” s názvom Trabantom tam a zase späť. Vyvrcholením tohtoročného letného kina bude hraný lyrický príbeh z obdobia nástupu fašizmu Sýkorka z roku 1989, ktorý bude uvedený pri príležitosti 30. výročia jeho vzniku. Príbeh o veľkom priateľstve dvoch detí sa natáčal v Kežmarku.

Prvýkrát sa do programu kina na hradnom nádvorí dostal aj animovaný film pre deti a ich rodičov – Ako si vycvičiť draka 3. I tento rok budú pred celovečernými filmami uvedené krátke snímky mladých talentovaných autorov. Začiatok premietaní bude o 21.00 hodine. Program nájdete v prílohe tohto článku.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X