hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 160

Kto sa stane nositeľom Ceny PSK za rok 2020?

Prešovský samosprávny kraj (PSK) v tomto roku udelí už po 17. raz najvyššie krajské ocenenie – Cenu PSK. O jej držiteľoch môže do 30. septembra 2020 rozhodnúť aj verejnosť. Významné osobnosti a kolektívy z prešovskej župy môžete navrhnúť aj s odôvodnením, prečo by mal nominovaný cenu získať. Potrebné sú aj súhlasy navrhovateľa a navrhovaného so spracovaním osobných údajov. O laureátoch Ceny PSK rozhodne krajské zastupiteľstvo na základe odporúčania Komisie pre udeľovanie verejných ocenení PSK.

Ocenenia Prešovského samosprávneho kraja môžu byť udelené osobám, ako aj organizáciám.  Návrhy na ceny môžu okrem predsedu a poslancov Zastupiteľstva PSK predkladať aj miestne samosprávy, organizácie, inštitúcie, podnikateľské subjekty, ale i široká verejnosť.

Vlani si Cenu PSK prevzala speváčka Marika Gombitová, paralympijské víťazky v zjazdovom lyžovaní zdravotne znevýhodnených Henrieta Farkašová a Natália Šubrtová, tiež Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi.

Predseda PSK Milan Majerský udelil minulého roku svoju cenu akademickému maliarovi Slavomírovi Brezinovi, kňazovi Vasilovi Kormaníkovi a rezbárovi Milanovi Krajňákovi. Mimoriadne ocenenie si od neho vyslúžilo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove za pracovné nasadenie pri záchrane obyvateľov z prešovskej Mukačevskej ulice.

V tomto roku sa slávnostný galaprogram uskutoční tradične v decembri na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského.

Bližšie informácie a tlačivá spolu s povinnými prílohami sú dostupné na oficiálnom webovom sídle PSK na odkaze: https://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/media/tlacove-spravy/tlacove-spravy-2020/o-cene-psk-moze-rozhodnut-aj-verejnost.html?fbclid=IwAR2HY6DCU_-fpgYKXK0y500PqNBoWSolh8mMTOysloQPpSwU2xS9iVPvnzQ

Nominácie s označením „Cena PSK“ župa prijíma na adrese: Úrad PSK, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov alebo e-mailom na podatelna@vucpo.sk.

Zdroj: Tlačová správa PSK

 

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu