Knižnica je pre všetkých

Celoslovenský Týždeň slovenských knižníc so dostal do svojho 21. ročníka. Bez povšimnutia nezostal ani v našej mestskej knižnici. Práve jej priestory sú celoročne k dispozícii všetkým záujemcom o informácie, zážitky a emócie, ktoré neodmysliteľne patria ku knihám a k čítaniu. Mestská knižnica pripravila na Týždeň slovenských knižníc pre celú škálu svojich čitateľov tradičné podujatia, ktoré nie sú vyhradené iba na tento čas, ale netradične budú pokračovať počas celého marca.

Stredajšie popoludnie 4. marca 2020 v spišskobelianskej Mestskej knižnici patrilo v rámci podujatia Týždeň slovenských knižníc seniorom z denného centra.

Spoločne podnikli ,,cestopisnú“ trasu Európou až do krajiny Maroko na severe afrického kontinentu. Hlavnou témou rozprávania boli prírodné a náboženské pomery v tejto krajine. Pozreli si aj zábery z pohoria Atlas a zo Saharskej púšte.

V závere stretnutia sa  účastníci preniesli až za severný polárny kruh. Virtuálne cestovanie bolo obohatené o priame zážitky pani Evy Janusovej z ciest po týchto zaujímavých krajinách.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X