hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 49

Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtákov krídla

,,Prihraj, Carlos! Daj gól, Carlos! Super, strela, Carlos!“  Na prvý pohľad sa vám zdá, že ste na futbalovom štadióne, kde fanúšikovia povzbudzujú svojich hráčov. No skutočnosť je úplne iná. Tieto vety odzneli 19. marca 2019 v miestnej kinosále, kde sa žiaci našich základných škôl stretli na besede s autorom kníh s rovnomenným názvom Júliusom Belanom, s ktorým sa žiaci porozprávali o jeho tvorbe. Prvá kniha – Kamaráti zo Snehuliakova mu vyšla v roku 2013. Momentálne má rozpísaných niekoľko nových kníh. Aktívne sa podieľa na tom, aby deti viac čítali a taktiež rozbieha kampaň v boji proti detskej šikane a kampaň za ochranu našej planéty.

V rámci medzinárodného týždňa knižníc boli v tej našej mestskej knižnici nemenej pôsobivé aj stretnutia detí  materských škôl s predstaviteľmi spišskobelianskej radnice. Rozprávky škôlkarom prečítali hostia – pani Iveta Bachledová  (prednostka MsÚ), pán Ľubomír German (vedúci oddelenia vnútornej správy MsÚ) a pani Slávka  Tomalová (hlavná kontrolórka mesta). Čítanie rozprávok deťom spestrili ich mladší spolužiaci, ktorí sa predstavili s muzikálom  Svrček a mravce.

V priebehu marca – Mesiaca knihy – knižnicu navštívilo 29 tried žiakov základných škôl  a 2 triedy ZŠ v Podhoranoch. Predmetom týchto stretnutí boli rozhovory o knihách, predstavenie a využitie služieb knižnice, informácie o nevyhnutnosti nákupu nových kníh a zdôraznenie potreby čítania pre každého človeka, lebo práve informácie a zážitky z kníh mu dávajú poznanie, nadhľad i životnú múdrosť.

 

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X