Kaštieľ Strážky ,,v kocke”

Školy zostávajú aj naďalej zatvorené a mnohí rodičia, ktorí sú doma na home office alebo chodia do práce, už naliehavo vnímajú záťaž. Vyčerpávajú sa im tvorivé nápady na zmysluplné trávenie času.

Je preto chvályhodné, že z tvorivej dielne zamestnancov Slovenskej národnej galérie – Kaštieľa Strážky –   Viery Juríkovej, Lukáša Lisého, Jarmily Grigľákovej a Kataríny Hriňákovej  vyšli dve  LEGO VÝZVY, ktorými sa záujemcovia cez internet v offline či online režime prenesú do tohto renesančného priestoru. Najprv si ho však v Lego výzve I musia postaviť.  Možno nie celkom celý, ale v závislosti na veku ,,staviteľa” aspoň nejakú jeho architektonickú časť či prvok… Fantázii sa medze nekladú. Lego výzva II je určená pre online nadšencov populárnej stavebnice. Hravou formou tak spoznáte, ako kaštieľ v Strážkach postupne vznikal, a vôbec nemusíte patriť do kategórie školopovinného žiaka, aby vás LEGO VÝZVY zaujali. Vyskúšajte:

https://medium.com/sng-online/ka%C5%A1tie%C4%BE-v-kocke-ed5748f76103

Ak sa prepracujete na koniec všetkých výzev, môžete sa zaregistrovať a vyhľadáte si model s názvom Strážky z dielne SNG. https://www.mecabricks.com/en/models/xov76ZLxj0D?fbclid=IwAR13WqauUvZ1fCw6UsyCjTPnlQYG4qlNilUXlxqtK0YPYjvx9Mn-GSqWgbA

Tento model si záujemca môže aj ľubovoľne pretvárať. Stačí „kliknúť“ na Editor a dokážete budovať interiéry alebo okolie kaštieľa. Celkový dojem online verzie dotvára možnosť vybrať si rôzne druhy „lego panáčikov“, prostredníctvom ktorých môžete vstúpiť do všetkých miestností kaštieľa. Je len na vás, čo dokážete a v Kaštieli Strážky sú na to zvedaví. So svojimi modelmi sa môžete podeliť na facebookovej stránke SNG Kaštieľ Strážky alebo na mailovej adrese lektori.strazky@sng.sk.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X