Aktuality
Počet zobrazení 1K

K postupu nám chýbal iba krôčik

MŠK Slavoj Spišská Belá – ŠK Odeva Lipany 1:1 (0:0) – pok. kopy 3:4

V 3.kole Slovnaft-cupu hostil MŠK Slavoj Spišská Belá ŠK Odevu Lipany. V zápase, ktorý mal papierového favorita z 2. ligy prišlo rozuzlenie až v penaltovom rozstrele. Naši futbalisti sa na svojho súpera zodpovedne pripravili. Podali kolektívny a disciplinovaný výkon. Aj keď súper bol technickejším a herne vyspelejším mužstvom, svojím nasadením a dôrazom v osobných súbojoch, dokázali eliminovať jeho iniciatívu a hlavne mu neumožnili dostať sa pod výraznejší tlak. Polčasový výsledok 0:0 bol na štadióne MŠK určite prekvapením s ktorým hostia z Lipian nemohli byť spokojní. Ani ich dvojnásobné striedanie na začiatku druhého polčasu neprinieslo v hre výraznú zmenu. Nedokázali prekonať náš dobre postavený obranný val, ktorý im aj naďalej úspešne odolával. No predsa v 60. minúte po jednej z mála chýb v našej obrane sa Lipany ujali vedenia. Po inkasovanom góle sme otvorili hru a snažili sa o vyrovnávajúci gól. Ten sa nám podarilo streliť v 70. minúte. Úspešným strelcom nášho gólu bol Harakaly, ktorý vyrovnal na 1:1. Hostia z Lipian mali v samotnom závere ešte možnosť vyhrať zápas, no nedokázali premeniť nariadený pokutový kop. Takže v riadnom hracom čase zápas neurčil víťaza a o postupujúcom rozhodli penaltové rozstrely, v ktorých bol úspešnejší ŠK Lipany. Naši futbalisti predviedli v zápase sympatický a bojový výkon. Chýbal im  naozaj iba malý krôčik k postupu do ďalšieho kola. Brankár MŠK Maroš Duleba: „Pocity po zápase sú zmiešane, pretože sme boli veľmi blízko krásneho výsledku a mohli sme tu mať atraktívneho súpera – MŠK Žilinu. Na druhej strane sme mali aj veľa šťastia, ale šťastie praje pripravenému a my sme pripravení boli. Nie každý deň si môžeme zahrať proti druholigovému mužstvu. Bol to pre nás krásny zážitok a všetci sme si to užili až do konca. Nevadí, ideme ďalej a dúfame že o rok tu príde možno aj Slovan. J „ Asistent trénera MŠK M.Milaňák: „Úžasný pocit, kto by pred zápasom povedal, že sa bude rozhodovať až z pokutových kopov proti súperovi, ktorý pôsobí v druhej slovenskej lige. Celé mužstvo si zaslúži obrovskú pochvalu za to, čo dosiahlo. Všetci bojovali od prvej až do poslednej minúty. Súper síce dominoval na lopte, ale naše mužstvo skvelé bránilo a nepúšťalo ho do vyložených šancí. Aj z taktického hľadiska sme tento zápas zvládli na výbornú, každý dodržiaval  to čo sme si pred zápasom povedali. Škoda že nám nevyšli pokutové kopy, ale aj taký býva futbal. Tento zápas nám môže dodať obrovskú sebadôveru a silu pre celé mužstvo, ale treba byť skromný, nelietať v oblakoch a ďalej poctivo pracovať na sebe, aby sme dokázali odohrať takýchto zápasov čo najviac.“

Horný rad zľava: tréner mužstva M. Barnáš, J, Fias, M. Duleba, A. Čup, M. Milaňák, M. Mezey, M. Bednár, D. Vida, M. Zacher, vedúci mužstva F. Bukovina

Dolný rad zľava: I. Jurský, M. Čarnogurský, M. Harakaly, A. Dunka, M. Siska, M. Barnáš, A. Džadoň