Júnová výzva potešenia pre seniorov – hádanky a hlavolamy

Pred mesiacom – v polovici mája – sme vás informovali o výzve POTEŠ SVOJHO SENIORA. Mesto Spišská Belá  tento projekt spustilo v spolupráci s neformálnou skupinou Hernička a Občianskym združením Trochu inak. Témou májového kola výzvy bol slogan JAR V PLNOM ROZPUKU. Počas celého mesiaca ste mohli spríjemniť  neľahké chvíle seniorom, ktorí sú momentálne v izolácii kvôli ochrane pred koronavírusom, tým, že ste si na nich spomenuli balíčkom milých drobností.

18 balíčkov od tých z vás, ktorí ste na výzvu reagovali, už pozná svojich majiteľov. Sú nimi klienti mestského Zariadenia opatrovateľskej služby v Strážkach i seniori, o ktorých sa starajú naše opatrovateľky. Žiaľ, osobné stretnutie darcov a obdarovaných zatiaľ nie je možné, ale aj tak sa naši seniori tešia z toho, že na nich niekto aj v tomto čase myslí.

Aj jún sa ponúka ako čas, keď môžete vniesť svetlo optimizmu a pozornosti  generácii so striebrom vo vlasoch.  Cieľom júnovej výzvy je zabaviť sa a myslieť – HÁDANKY A HLAVOLAMY.

Postup, ako sa zapojiť do výzvy, je rovnaký ako v predošlom mesiaci máj:

1. Napíšte na adresu hernickabela@gmail.com, kde dostanete podrobnejšie inštrukcie.

2. Pre seniora, ktorého ste si vybrali už v máji, tentoraz do obálky vložte hádanky, hlavolamy, rébusy, úlohy.

3. Pripravené obálky doručte kontaktnej osobe do 24.06.2020. Ak nemáte mená kontaktných osôb, obdržíte ich v emaile.

4. Zabalené a pripravené potešenia odnesú kontaktné osoby na mestský úrad pani Ing. A. Mlakovej (oddelenie sociálnych vecí), ktorá  následne zabezpečí rozposlanie obálok s hádankami a rébusmi seniorom.

5. Veríme, že v kontakte s vašimi seniormi zostanete dlhšiu dobu a zapojíte sa do nasledujúcej výzvy potešenia aj v júli.  Ak sa rozhodnete kontakt prerušiť, napíšte na hernickabela@gmail.com, aby nikto zo seniorov v meste neostal sám.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X