hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 168

Jesenný klavírny seminár

V takmer dvojhodinovom maratóne sa  22. novembra 2022 v kinosále mesta Spišská Belá  predstavili malí i veľkí hudobníci z klavírnych oddelení ZUŠ Ladislava Mednyánszkeho. So svojimi skladbami klaviristi  ako v kaleidoskope pridávali farebné sklíčko ku sklíčku v podobe hudobnej skladbičky či skladby, a tak vytvorili pestrofarebný obraz zložený z rôznych období, od rôznych skladateľov  a klavírnych škôl. Medzi klasikou si našiel miesto i džez alebo melódie z filmov či populárne klavírne kusy obľúbenej skladateľky Pam Wedgwoodovej a atraktívne štvorručné skladby.

Moderátorstva sa ujali šikovné klaviristky, Adriana Valeková a Martina Štupáková. V otváracom prejave  uviedli, že je síce iba november, ale čo-to už všetci pocvičili a prišli si to vyskúšať zahrať na veľkom klavíri, krídle, pred obecenstvom, ktoré tvorili nielen pani riaditeľka školy Mgr. Zuzana Kosturko, Dis.art. a pani učiteľky klavírnych oddelení, ale aj rodičia, starí rodičia či iní príbuzní. Sála bola plná, nuž i trošku trémy sa pridružilo, občas zle trafený tón, ale všetko bolo odpustené a každý výkon detí obecenstvo odmenilo potleskom.

V záverečnej reči moderátorky uviedli: „Klavír je ako život sám – čo do neho vložíš, to ti naspäť vráti.“ Radosť a dobrý pocit, odrážajúci sa na tvárach všetkých prítomných, bol nevyvrátiteľným dôkazom týchto slov. Už teraz sa tešíme na ďalšie podujatia, ktoré nás čakávajú v decembri. Je to tvorivý workshop  s názvom  Hudobný rozprávkový svet  a Vianočný koncert našej školy, na ktorý vás vopred srdečne pozývame.

Text a fotografie: PaedDr. Miroslava Nestorovičová, Dis. art, ZUŠ L. Mednyánszkeho

 

Najnovšie články