AktualityAktuality mladí v meste
Počet zobrazení 1K

Jarná kamarátska opekačka spojila nielen komunitu, ale pomohla aj dobrej veci

Sobotné popoludnie sa v priestore denného centra v Strážkach nieslo v duchu dobročinnosti, vzájomnej pomoci a priateľskej atmosféry. Taká bola jarná kamarátska opekačka.

Nápad spojiť chutné jedlo z ohňa, príjemné prostredie, program pre deti a zároveň charitatívny účel vznikol už dávnejšie v hlave Ľuba Šmindáka alias šefkuchára z lesa. Za pomoci množstva dobrých ľudí sa nám takto s príchodom prvých jarných dní podarilo tento nápad zrealizovať.

Cieľom kamarátskej opekačky bolo po náročných časoch znova spojiť komunitu v našom meste, užiť si krásny jarný deň a zároveň tým pomôcť ťažko skúšaným ľuďom z Ukrajiny. Na svoje si prišli deti, mladí, rodičia i seniori.

Vďaka finančnej a materiálnej pomoci nášho mesta, spoločnosti Marko Tatry, ale aj samotnému Ľubovi sa nám podarilo zabezpečiť chutné jedlo pre nás všetkých.

Ľubo a jeho ,,lesní duchovia,,   sa spoločne postarali o chutnú kapustnicu, ochutnávky z grilu a po celý čas dozerali na oheň a opekanie špekáčikov.

Dobrovoľníci z Face Clubu a občianskeho združenia Expression o.z. a v spolupráci so zamestnancami mesta zabezpečili  športovo-kreatívny program pre deti. Deti si mali možnosť vyskúšať množstvo netradičných športov od skákacích nôh, soft lukov, mega binga až po bungee lano, crossnet či mega jenga vežu. V priestoroch denného centra boli pripravené kreatívne dielne s nádychom Veľkej noci.

Dobrovoľné hasičské zbory zo Spišskej Belej a Výbornej sa postarali o ukážky hasičskej techniky či práce psovoda. Deti si mali možnosť vyskúšať aj striekanie z hadice a pod odborným vedením natrénovať život zachraňujúcu kardiopulmonálnu resuscitáciu.

Peter Tetemonte nezištne poskytol nafukovacie atrakcie, čím ešte viac prispel k pozitívnemu zážitku našich detí zo spoločne stráveného dňa.

A nakoniec Joži Mačutek a Matúš Andráš celé podujatie zdokumentovali na svoje fotoaparáty, čím urobili toto podujatie nezabudnuteľným.

A aké sú štatistiky?

Vás všetkých, ktorí ste prišli, bolo veľmi ťažké porátať. Ale čo vieme naisto je, že sme rozdali takmer 300 špekáčikov, plný kotol kapustnice, 200 ochutnávok jedál z griludesiatky litrov limonády.

Čo je však dôležitejšie, spoločne sa nám podarilo vyzbierať krásnu sumu781,83 eur, ktorými pomôžeme ľuďom z Ukrajiny. Finančný výťažok poukážeme na účet organizácie Človek v ohrození, ktorí pomáhajú nielen na hraniciach, ale aj priamo na Ukrajine.

Počas podujatia prebiehala aj materiálna zbierka, kde sa nám podarilo vyzbierať dve plné škatule trvanlivých potravín a hygienických potrieb. Túto materiálnu zbierku sme sa rozhodli venovať priateľom z Belianskej kaviarne, ktorí sa v Huncovciach a Veľkej Lomnici starajú o viac než 50 ľudí z Ukrajiny. Materiálnu zbierku prevzal zástupca Belianskej kaviarne Bohuš Bohunický.

Ďakujeme vám všetkým. Všetkým, čo ste prišli s nami stráviť krásny jarný deň, všetkým sponzorom, ktorí podporili prípravy podujatia, všetkým, čo ste prispeli finančne či materiálne a pomohli tak ťažko skúšaným ľuďom a v neposlednom rade všetkým, ktorí do príprav tohto podujatia vložili nielen svoj voľný čas, ale hlavne svoje srdce. Bolo to tam cítiť.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia s vami!

Tags: dobrovoľníctvo, komunita
Najnovšie články