hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 51

Jánske blato prilákalo aj súťažiacich zo zahraničia

V sobotu 18. júna 2016 sa konal v mestskej časti Strážky (areál pri futbalovom ihrisku) už druhý ročník najdrsnejšieho a najextrémnejšieho podujatia v Kežmarskom okrese. Tohtoročných rekordných 330 súťažiacich, mužov, žien i tímov, si prišlo zmerať svoje sily na 25 náročných prekážkach, ktoré viedli cez trať dlhú cca 5 km.

Podujatie odštartovala detská verzia súťaže, ktorej sa zúčastnilo 30 detí. Potom už prišli na rad tí odolnejší, zdatnejší, vytrvalejší a adrenalín zbožňujúci. Z viac ako tristovky v extrémnych podmienkach bojujúcich súťažiacich napokon vzišli víťazi:

Muži:

 1. Miesto – Richard Pospíšil / 27:59.490 (celkový čas zdolania trate)
 2. Miesto – Dominik Gahura / 29:39.370
 3. Miesto – Ľubomír Potok / 29:39.690
 4. Miesto – Miroslav Jurčo / 30:30.060

Ženy:

 1. Miesto – Lenka Bóryová / 37:16.540
 2. Miesto – Martina Lisá / 43:51.980
 3. Miesto Viktória Galliková / 45:59.830
 4. Miesto – Zuzana Švarcová / 48:26.580

Tímy:

 1. Miesto – Tím Pretekarys / 34:39.826 (spriemerovaný celkový čas tímu)

Členovia – Michal Jurčo, Matúš Chovanec, František Heldák

 1. Miesto – Under World team Alfa 36:45.212

Členovia – Mário Britaňák, Matúš Krempaský, Róbert Čikovský, Vladimír Baran

 1. Miesto – Reds Crew Team / 37:57.775

Členovia – Sebastián Vosovič, Vitalij Demjanovič, Ľubo Kulig, Anton Džubas

Rekordná účasť potešila najmä organizátorov Jánskeho blata: „Nečakali sme takúto vysokú účasť! Je úžasné, že si zasúťažiť prišlo tak mnoho ľudí, ktorí milujú adrenalín, šport a zábavu. Veď to napokon robíme práve pre takýchto nadšencov. Čo nás teší ešte viac je, že zasúťažiť si prišli nielen ľudia z okolia, ale aj z iných okresov Slovenska, či dokonca z Poľska. Sme maximálne spokojní s priebehom súťaže a nakoľko sme dostali aj mnoho pochvál od súťažiacich a divákov, už teraz sa tešíme na ďalší ročník Jánskeho blata,“ bilancuje nadšene jeden z organizátorov súťaže Peter Tetemonte.

V rámci podujatia Jánske blato zorganizoval náš beliansky Dobrovoľný hasičský zbor aj silovú súťaž s názvom Železný hasič, ktorú napokon vyhral tím Podhorany.

Na Jánskom blate nechýbalo ani dostatok občerstvenia, atrakcií a sprievodných akcií a tak si na svoje prišli aj nesúťažiaci. Záujem zúčastnených vzbudili najmä skupiny Helenine oči a Kabát revival, ako aj ohňová šou v podaní Black evils, ktorej členovia po vystúpení zapálili obrovskú niekoľkometrovú vatru, ktorá neodmysliteľne patrí ku záverečnému programu podujatia. Úspešné tohtoročné Jánske blato napokon ukončila zábava o ktorú sa postaral DJ Maroš.

Spišská Belá sa môže pochváliť ďalším mimoriadne vydareným podujatím zo série tohtoročných akcií na otvorenom priestranstve na svojej pôde. Teší nás, že obrovským dielom k tomuto úspechu prispievajú návštevníci týchto akcií, ktorých každoročne pribúda. Dostávame mnoho pozitívnych ohlasov a to je našou motiváciou, aby sme pokračovali v organizovaní týchto akcií aj naďalej.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X