Aktuality
Počet zobrazení 912

Jablkové hody v našom meste sa stávajú skvelou tradíciou

Po minuloročnom úspešnom nultom ročníku akcie „Jablkové hody“ sa celá komunita opäť zišla pri tejto obľúbenej udalosti, ktorá sa konala počas prvej októbrovej nedele v Dennom centre v Strážkach. Tento ročník opäť spojil ľudí z celého mesta a jeho okolia.

Jablkové hody boli výsledkom úzkej spolupráce rôznych spolkov a organizácií z nášho mesta. Konkrétne išlo o spoluprácu občianskeho združenia Expression o.z., Materského centra Hernička, Kráčame spolu a dobrovoľníkov Face Clubu. 🍏

Súťaž o najlepší jablkový koláč

Jedným z hlavných bodov programu bola tradičná súťaž o najlepší jablkový 🍏 koláč. Do tejto súťaže sa zapojilo celkovo 10 súťažiacich (a ich koláčov od výmyslu sveta). 🥧

Návštevníci mohli ochutnať rôzne zákusky, ktorých hlavnou ingredienciou boli (ako inak) jablká. 🍎 Ale návštevníkov prekvapili a potešili aj pukance, slaný karamel či chutná čokoláda. A po dobrom jedle nám neostávalo nič iné, než hlasovať pre svojich troch favoritov. Po spočítaní hlasov sme vyhlásili troch víťazov:

  • Kovalčičky
  • Superstar Jakob
  • Centrum pre deti a rodiny Spišská Belá – 1. mája

Šťastným jablkovým 🍏 výhercom blahoželáme a tešíme sa s nimi. 😉

Postarali sme sa aj o aktivity pre deti

Počas Jablkových hodov sme sa postarali aj o tých najmladších. Pre malé deti boli pripravené kreatívne dielne, maľovanie na tvár, detský kútik a bublifuky. 🍏 Tešíme sa, že sme mohli privítať aj Sandru Fudalyovú, ktorá deťom predviedla umenie tzv. carvingu, čiže vyrezávania do ovocia a zeleniny.

Deti si tiež mohli vyskúšať soft luky, mega hokejky, jenga vežu, bingo, kin-ball, spikeball a skákanie na nafukovacích koníkoch s dobrovoľníkmi z Face Clubu. Mohli sa zapojiť aj do jablkového lovu 🍏🍎🍏, kde bolo úlohou súťažiacich nájsť čo najviac skrytých jabĺčok. Tí najšikovnejší získali milé malé odmeny.

Zasúťažili si aj dospelí

Jablkové hody by sa nezaobišli bez súťaží pre dospelých. Tentoraz sme pripravili súťaže v lovení jabĺk z nádoby s vodou i súťaž o najdlhšiu jablkovú šupku. 🍏 Vďaka nim sme zistili, kto z účastníkov vie najlepšie manipulovať so škrabkou a kto má súťažného ducha. 🍎 Víťazom gratulujeme.

Ďakujeme!

Na záver by sme chceli poďakovať:

  • Všetkým spoluorganizátorom a dobrovoľníkom za ich ochotu, čas a nasadenie pre realizáciu tohto podujatia.
  • Ďakujeme tiež sponzorom a donorom, ktorí túto udalosť podporili. 🍏
  • Ďakujeme mestu Spišská Belá za poskytnutie priestorov Denného centra a ZŠ M.R. Štefánika za poskytnutie jabĺk do súťaží.
  • Ďakujeme Prešovskému samosprávnemu kraju, ktorý toto podujatie podporil finančne v rámci Výzvy poslancov PSK.
  • A v neposlednom rade ďakujeme všetkým vám, ktorí ste prišli súťažiť, ochutnávať, hlasovať alebo len tak s nami stráviť čas pri dobrých jabĺčkach. 🍎

Dúfame, že ste si užili spoločné popoludnie rovnako ako my. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. 🍏

Najnovšie články