hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 8

Hudobné tóny festivalu Fest Fajný Fest zaznejú už túto sobotu

Na hudobnom festivale s názvom Fest Fajný Fest sa v sobotu 15. septembra v budove bývalej kolkárne na ul. Tatranská 31 v Spišskej Belej predstavia okrem ôsmich slovenských aj dve zahraničné kapely. Celkovo bude prezentovaných 10 hudobných štýlov na dvoch pódiách.

Headliner 6. ročníka festivalu je funkčný veterán slovenského hip-hopu, člen legendárnych Trosiek, slovenský rapper, DJ, hudobný producent a moderátor VEC alias Branči Kováč, a to v špeciálnom prevedení s parťákom ŠKRUPOm. Hudobný fenomén pochádzajúci zo Zlatých Moraviec – VEC – je na hudobnej scéne už štvrťstoročie. Z Martina príde veselá banda skutočne kvalitných hudobníkov, ktorí si hovoria MR. TEDDY AND THE SIDEKICKS. Je to jedna z mála kapiel na Slovensku hrajúca autentickú najrannejšiu formu rock and rollu označovanú rockabilly. V tanečnom rytme sa bude niesť aj obľúbené ska poľskej kapely SKA PETARDA, ktorá pricestuje z Krakova. K zahraničným interpretom, ktorí na festivale vystúpia, patrí aj maďarský INDEED z Budapešti. Alternatívny rock pod názvom gunge je hudobný štýl, ktorý bude znieť z ich nástrojov.

Miestnu hudobnú scénu budú reprezentovať VIFONERS zo Spišskej Belej s ich alternative-punk. Z Popradu sa predstaví DIKTÄT s hudobným žánrom crust. Z Vysokých Tatier prídu zahrať alternatívny STROJ MIMO ZDROJ a rockovú scénu zastane kežmarský SCREEN. Účastníci festivalu si budú môcť vypočuť aj kežmarský metal v podobe kapely WOLFAGE a ľubovniansky punk v podobe kapely RAM PAM PANČ.

Fest Fajný Fest sa začína v sobotu 15. septembra o 16.00 hod. a vstupné je len 5 eur. Organizátori už tradične pripravujú v rámci festivalu aj rôzne sprievodné akcie. Počas hudobného podujatia sa uskutoční dobrovoľná finančná zbierka, tento raz pre zdravotne ťažko postihnuté dvojičky zo Spišskej Belej – Sáru a Ondreja Koščáka – ktoré onedlho oslávia svoje tretie narodeniny. Na festivale bude svoju činnosť prezentovať aj Občianske združenie Cesta za domovom, ktoré sa venuje najmä osvete ľudí ohľadne ochrany zvierat, najmä psov a mačiek. Zábavnou novinkou bude hod gitarou do diaľky a to v kategórii muži aj ženy.

Nepochybne sa je na čo tešiť…

LineUP a plagát k festivalu tvorí prílohu článku.

Tags: Aktuality

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X