HRÁME SPOLU! – heslo Národného týždňa manželstva

Druhým dňom dnes pokračuje v poradí už deviaty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý tento rok na Slovensku trvá od pondelka 11. februára do nedele 17. februára. Medzi fanúšikmi tejto kampane je aj naša svetová biatlonistka Nasťa Kuzminová: ,,Ako športovkyňa viem, čo to znamená, keď tím naozaj dobre funguje. A aj v manželstve je tímová spolupráca naozaj dôležitá – bez dôvery a vzájomnej podpory by to bolo veľmi ťažké. Preto sa mi páči myšlienka Národného týždňa manželstva …”

Manželstvo je overená tradičná inštitúcia, ktorá sa, žiaľ, v súčasnom nastavení našej civilizácie otriasa vo svojich základoch. Neraz sa veľmi ľahko a nenápadne z dvoch milujúcich sa a spolupracujúcich ,,spoluhráčov“ stávajú súperi až protihráči. Doťahujú sa, manžel nerešpektuje prirodzenosť svojej manželky, a tá  má problém rešpektovať a ctiť si prirodzenosť svojho manžela. Každý chce presadiť svoje vlastné názory a predstavy o fungovaní manželstva. Nuž a napokon výsledok nie je príjemný ani pre jedného z manželského páru.

NTM je týždenná iniciatíva na podporu manželstva, nie náhodou  prebieha v týždni osláv sv. Valentína – obľúbeného sviatku spájaného s láskou a partnerskými vzťahmi. Cieľom tejto kampane  je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. V tomto čase si môžeme intenzívnejšie pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať.

NTM je zastrešujúcou kampaňou pre najrôznejšie miestne aktivity zamerané na praktický rozvoj manželstva, ktoré prebiehajú na rôznych miestach Slovenska. Stáva sa tak platformou spolupráce pre rôzne subjekty, ktorých cieľom je pracovať na rozvoji kvalitných manželských vzťahov. Na tejto iniciatíve sa však zároveň môže podieľať každý, kto zdieľa podobné hodnoty a ciele.

NTM nie je politicky ani nábožensky zameraná iniciatíva, pričom je však otvorená spolupráci aj s politickými a náboženskými zoskupeniami zameranými na podporu manželstva. Jedným z cieľov NTM je tiež motivovať laickú a odbornú verejnosť, médiá a verejne známe osobnosti, aby aspoň raz za rok podporili dôležitosť manželstva v spoločnosti a potrebu starať sa oň.

Zakladateľ Národného týždňa manželstva Richard Kane hovorí, že je to ,,dobrá príležitosť pre dobrých ľudí, aby robili dobré veci.“ Richard Kane ďalej tvrdí, že v tejto kampani každoročne chcú dať manželom príležitosť oceniť, posilniť, prehĺbiť, ale aj dať do poriadku svoje manželstvo, jednoducho ich povzbudiť k tomu, aby na svojom manželstve pracovali.  Ak je manželstvo zručnosťou, tak sa staňme zručnými! 

Národný týždeň manželstva je skvelou príležitosťou, ako sa manželia môžu pokúsiť o zmenu k lepšiemu vo svojom vzťahu. Pre manželské páry na celom Slovensku je pripravených množstvo podujatí, aktivít, na ktorých sa môžu zúčastniť, aby pre upevnenie, oživenie svojho manželstva urobili konkrétny pozitívny krok. V ponuke sú prednášky o manželskom spolužití; čas pri hre bowlingu, divadelné predstavenia či návšteva kaviarne, v ktorej je pripravená špeciálna hra pre manželské páry – DUET. Program podujatí organizovaných v rámci tohtoročného NTM v Prešovskom kraji nájdete na tejto drese: https://po-kraj.sk/sk/samosprava/aktuality/2019/narodny-tyzden-manzelstva.html?fbclid=IwAR0sZIqTFiQE7L4_8fKMh93eVs4_RCMlSUyxefX7ryQxjVFC25maXkOO-QE

… a nikto nepovedal (ani nenapísal), že 17. februára 2019 s vlastnou starostlivosťou o to vaše manželstvo treba skončiť… Zastavte sa, zabavte sa  a darujte si to najvzácnejšie – ČAS.

 

Viac informácií o programe a zľavách pre manželov: www.ntmpo.sk  

Program NTM v Prešovskom kraji v prílohe článku.

Názov prílohy Odkaz
program-ntm Stiahnuť

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X