Aktuality
Počet zobrazení 776

FFF napísal svoju desaťročnicu

Organizátorom Fest Fajného Festu sa na oslavu 10. ročníka podarilo do Strážok prilákať jedinečnú zostavu hudobníkov, ktorá v tomto regióne vystupuje skutočne ojedinele. FFF 2022 privítal návštevníkov v kaštieľnom parku v sobotu 23. júla.

Podujatie odštartovala v rockovej nálade kapela Brandys a v podobnom duchu pokračoval aj miestny Screen. Novinkou jubilejného ročníka bolo poeticko-hudobné vystúpenie troch kamarátov pod názvom Traja vlci horou. Zaujímavé informácie odzneli počas diskusie s ekológom a filmárom Erikom Balážom. FFF následne osviežili reggae rytmy poľského zoskupenia Shashamane a folkové korene pripomenuli ich charizmatický krajania z Kapely Hanki Wójciak. Fascinujúce predstavenie návštevníkom ponúklo bratské folkové duo Gaišbergovci – synovia slovenského herca, pesničkára, spisovateľa a humoristu. Blázniví punk-rockeri z Bijouterrier s energickou Zitou Rigondeaux to poriadne roztočili a o pokračovanie dobrej párty sa postarala írska hudba v českom prevedení Pirates of the Pubs. Neopakovateľným zážitkom bolo vystúpenie legendárnej hudobnej kapely Bez ladu a skladu vo svojej najpôvodnejšej zostave. Priaznivcov trash metalu nepochybne potešila skupina Catastrofy a kvalitný slovenský hip-hop odprezentovali profesionáli z kapely Modré hory. Uleteno-veselú show potom predviedol ešte Pentagramček a na záver festivalu sa o zábavu postaral podtatranský DJ Baron.

Pre deti bol tradične pripravený animačný program a nesklamala ani obľúbená a vyhľadávaná Chillout zóna. Fest Fajný Fest sa opäť uskutočnil najmä vďaka dôvere Slovenskej národnej galérie, spolupráci Mesta Spišská Belá, podpore Prešovského samosprávneho kraja a mnohým sponzorom.

 

Najnovšie články