Festival Jeden svet v Spišskej Belej

Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet je jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudskoprávnymi a globálnymi témami, či už v podobe sociálnych a environmentálnych otázok, ale prezentuje aj rôzne životné štýly. Hlavným organizátorom festivalu Jeden svet je organizácia Človek v ohrození. Tento ročník festivalu nesie provokatívny podnázov SHUT UP!, ktorý však práve naopak vyzýva spoločnosť aby nebola ticho. Je to už 19 rokov čo tento medzinárodný festival dokumentárnych filmov otvára témy slobody, demokracie a ľudských práv.

Počas mesiaca marec zorganizovala Slovenská národná galéria Kaštieľ Strážky v spolupráci s organizáciou Človek v ohrození už po deviatykrát premietanie dokumentárnych filmov domácej a zahraničnej produkcie pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl. Na absolvovanie premietania je potrebné sa vopred hlásiť: jarmila.griglakova@sng.sk.

Občianske združenie Kobalt – kultúrna oblasť alternatívy opäť v spolupráci s organizáciou Človek v ohrození a tiež v spolupráci s Mestom Spišská Belá, prináša do kinosály v Spišskej Belej festival Jeden svet po prvý krát. V mesiaci apríl budú pre verejnosť pripravené dva premietacie dni.

Dňa 6. apríla na účastníkov festivalu čakajú dva filmy:

Bojovníčka s nenávisťou – Nemecko, Taliansko /2017 / 52 min. / slovenské titulky
Aktivistka – Fínsko / 2017 / 57 min. / české titulky

Dňa 13. apríla budú v kinosále premietané tri filmy:

Zlodeji času – Španielsko, Francúzsko / 2018 / 84 min. / slovenské titulky
Európsky deň: Srbsko – Španielsko / 2018 / 19 min. / slovenské titulky
Rodinné mäsiarstvo – Holandsko / 2017 / 15 min. / česky

Vstupné je dobrovoľné. Popis jednotlivých filmov nájdete v prílohe tohto článku.

Názov prílohy Odkaz
Festival Jeden svet v Spišskej Belej Stiahnuť

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X