Aktuality
Počet zobrazení 1K

Fest Fajný Fest sa vydaril

V poslednú júlovú sobotu sa v parku Kaštieľa Strážky opäť stretli ľudia s vybraným hudobným vkusom na podujatí Fest Fajný Fest. O kvalite multižánrového hudobného festivalu na pôde Slovenskej národnej galérie sa chodia každoročne presviedčať návštevníci z regiónu, ale aj zo širšieho okolia. Dobré meno festivalu sa šíri aj vďaka interpretom, ktorí tu už vystúpili.

Doobedie na FFF tohto roku hudobne ovládol Pablik DJ, po ktorom sa na hlavnom pódiu predstavil popradský metalovo-grungeový Hadonos. Zábavu ďalej roztáčalo funkovo-bluesové kvarteto Stopové Prvky Asfaltu a svojskou alternatívnou energiou oslovil projekt Sandozz. Soul-popové skladby umelkyne Tünde Jakab sa prelínali s diskusiou s Viktorom Beránkom – dobrodruhom a tatranským horským nosičom. Chatár najvyššie položenej Chaty pod Rysmi odovzdal zúčastneným mnoho podnetných, hlbokých myšlienok. Debata však bola aj osviežením plným vtipných momentov. Jednou z noviniek tohtoročného Fest Fajného Festu bola mobilná Potulná galéria, ktorá zaparkovala priamo v areáli. Popri potulnej výstave „Kto nemá chlieb je chudobný, kto nemá rozum je ešte chudobnejší“ bol realizovaný aj workshop na aktuálnu tému „Dezinformácie“. Na hudobnú exkurziu do 30. rokov minulého storočia v kombinácii swingu a jazzu vzalo návštevníkov poľské zoskupenie Holeviaters. Po energickej show grunge-popovej Janet A všetkých roztancovala unikátna kapela Blikajúci Dychový Hudobný Systém interpretujúca elektronickú tanečnú hudbu na dychových nástrojoch. Pesničky s veselými textami a výnimočnou atmosférou odprezentoval tajomne zvláštny Ali Ibn Rachid. K hlavným hudobným lákadlám 11. ročníka FFF patrili nepochybne chlapci z Le Payaco. Nie jedna ich skladba priam zľudovela, čo sa potvrdilo počas spevu fanúšikov pod pódiom. Potešil aj emo/punkový Distax a medzi hviezdy tohto ročníka patril tiež Zlokot, ktorý namiešal unikátne a živelné vystúpenie. V dobrej nálade sa pokračovalo na rockenrollovo ladenom koncerte kapely Malignant Tumoür z Ostravy. V neskorších hodinách sa z pozície lídra na našej hudobnej scéne, ktorého produkcia je roky súčasťou playlistov aj vo svetových rádiách, na festivale predstavil FVLCRVM. A tohtoročný FFF napokon uzavrelo vystúpenie Dušana Vlka s novodobým zvukom v štýle phonku.

Prírodné prostredie parku Kaštieľa Strážky je ako stvorené aj pre detského návštevníka. Pre deti bol tradične pripravený animačný program a nesklamala ani obľúbená a vyhľadávaná Chillout zóna. FFF je zárukou príjemnej atmosféry, priateľských stretnutí, ako aj výborného hudobného zážitku. Doprajte si preto vlastnú skúsenosť už na budúci rok!

Fest Fajný Fest sa opäť uskutočnil najmä vďaka dôvere Slovenskej národnej galérie, spolupráci Mesta Spišská Belá, podpore Prešovského samosprávneho kraja a mnohým sponzorom.

Najnovšie články