Aktuality
Počet zobrazení 1K

Dream Team 2023 Majstrom Českej republiky družstiev 2023

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Dream Team 2023 vyhráva a stáva sa Majstrom Českej republiky družstiev 2023 !!!

V sobotu 30.9.2023 sa v meste Hlučín odohrali tímové majstrovstvá Českej republiky v automobilových orientačných súťažiach pre sezónu 2023.

Družstvo Dream Team 2023 v zložení :

Štart. číslo 53 Peter Rusiňák SK Zdeněk Drobík CZ – AMK Spišská Belá

Štart. číslo 55 Maciej Krzewski PL Mateusz Krzewski PL – AK Myslowice

Štart. číslo 73 Zdeno Lamper SK Peter Rusiňák ml. SK – AMK Spišská Belá

po ťažkom a veľmi tesnom súboji vybojovalo víťazstvo v tejto súťaži.

V podujatí štartovalo 9 družstiev, teda 27 posádok. Súťaže družstiev tohto typu sú veľmi atraktívne, aj keď na prvý pohľad vyzerajú komplikovane. Družstvo jazdí spoločne – 3 posádky sa presúvajú na parkovisko, kde absolvujú spoločnú jazdu zručnosti – je potrebné sa v tejto časti zosynchronizovať, aby sa jazda zručnosti odjazdila čo najrýchlejšie a aby sa zároveň predišlo kolíziám medzi posádkami družstva pri prejazde jednotlivými prvkami jazdy zručnosti – podarilo sa nám to excelentne. Následne sa pokračuje orientačnou jazdou – trať pozostávajúca celkovo  z 9 etáp, pričom každá posádka jazdí vybraný úsek vo svojej kategórii, bez obmedzení a niektoré úseky sa dajú jazdiť spolu – samozrejme za predpokladu, že je dostatok času. Komunikácia medzi posádkami je povolená. Do cieľa súťaže dorazili všetky tímy s takmer maximálnym povoleným zdržaním – trasa bola naozaj náročná. Trať sme absolvovali berúc do úvahy aj špecifiká českej navigácie – detaily, retuš, vymazané šípky, viacúrovňová navigácia. Bolo to naozaj veľmi zaujímavé. Výsledkom nášho spoločného snaženia bolo naše veľmi tesné víťazstvo v absolútnom poradí – veľmi sa z toho tešíme.

Po 5.mieste z roku 2021 a 2.mieste z roku 2022 sme dosiahli v tomto roku vytúžené víťazstvo a stali sme sa Majstrami Českej republiky v automobilových orientačných súťažiach pre sezónu 2023.

V roku 2024 nás čaká obhajoba titulu – Dream Team 2024 bude opäť skvele pripravený.

Text a fotodokumentácia: Peter Rusiňák, AMK Spišská Belá

 

Najnovšie články