Dopravné čipové karty získate v septembri zadarmo

Získanie bezkontaktnej čipovej karty na prímestskú autobusovú dopravu v Prešovskom kraji bude počas celého septembra zadarmo. Zámerom je motivovať cestujúcich, aby namiesto hotovosti používali dopravné čipové karty. Bezkontaktná čipová karta slúži ako elektronická peňaženka. Suma, ktorú si cestujúci vloží na kartu, sa pri zakúpení cestovného lístka na karte znižuje. Tento systém je rýchly a efektívny, dokonca až štyrikrát rýchlejší ako pri platbe v hotovosti.

Kratšie státie autobusov na zastávkach bude mať za následok aj vypúšťanie menšieho objemu splodín do ovzdušia. Od 1. augusta 2019 prišiel Prešovský samosprávny kraj so zmenou tarify. Dobrou správou je, že pri novom cenníku sú zvýhodnení najmä cestujúci s dopravnou čipovou kartou. Cena lístka sa pre nich nezmenila, dokonca pri ceste nad 70 kilometrov sa znížila.

Cestujúci si môžu bezkontaktnú čipovú kartu zaobstarať zadarmo počas celého septembra 2019 na autobusovej stanici v Kežmarku aj v Poprade.

Ďalším benefitom je rozšírenie kategórií cestujúcich s nárokom na zľavnené cestovné. Kým doteraz mali tento nárok len žiaci a študenti, od 1. augusta 2019 môžu zľavnené cestovné využívať aj deti do 15 rokov, sprievodca dieťaťa do 6 rokov, držiteľ preukazu ŤZP alebo ŤZP-S a rodičia za účelom návštevy alebo sprevádzania zdravotne postihnutého dieťaťa.

Upozorňujeme, že od 1. septembra 2019 vstupujú do platnosti nové cestovné poriadky liniek prímestskej autobusovej dopravy. Môžete si ich stiahnuť po kliknutí na konkrétnu linku: nové cestovné poriadky od 1.9.2019.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X