Domček vianočných želaní 2019

Vianoce sa blížia každým dňom stále viac a s tým narastá aj túžobné očakávanie našich najmenších. Dôvod ich radosti je jednoduchý – prekvapenie pod stromčekom! Umenie obdarovať a potešiť krehkú detskú dušičku môže byť zložitejšie ako by sme si mysleli, ale o to je to krajšie ….

Preto, tak ako aj po minulé roky, mesto Spišská Belá opäť pripravilo pre detičky nášho mesta domček vianočných želaní, ktorý bol umiestnený na svojom stálom mieste, a to na námestí hneď vedľa krásneho vianočného stromčeka. Domček vianočných želaní už tradične otvoril Mikuláš so svojimi povestnými pomocníkmi, a to v piatok 6. decembra 2019.

Tento domček má v našom meste už vybudovanú svoju povesť a v deň otvorenia domčeka sa striedali húfy detičiek na námestí pred domčekom už od samotného rána, aby si mohli vhodiť svoje prianie do krabičky želaní v domčeku ako prvé. A tak niekoľko minút potom, čo Mikuláš a jeho pomocníci otvorili domček vianočných želaní, boli zapísané skoro všetky vianočné papiere, ktoré boli pripravené pre detičky a ich želania. Želania boli rôznorodé a vyvolávali veľké množstvo emócii a pocitov, niektoré boli úsmevné a iné zase veľmi milé a mnoho z týchto prianí bolo venované aj pre svojich blízkych, nie len pre seba. Mnoho detičiek si želalo najmä zdravie pre svojich súrodencov, rodičov, či starých rodičov, ale našlo sa aj pár želaní s veľkou dávkou fantázie. Fantázia je pre deti najväčšou inšpiráciou v ich túžbach. Áno, vo fantázii je totiž možné všetko, a preto detičky často túžia po tom, čo v skutočnosti nemôžu mať.

Čítanie a triedenie týchto želaní si vyžadovalo veľké množstvo času. Bolo veľmi ťažké vyhovieť každému, no napriek tejto náročnosti sa napokon vytvoril zoznam želaní.

A tak vo štvrtok 19. decembra 2019 boli tieto želania naplnené a odovzdané ich adresátom.

Nezabúdajme však nato, že Vianoce nie sú len o darčekoch, ale tá najväčšia a najhodnotnejšia vec, ktorá detičky zaručene poteší, je darovať deťom svoj voľný čas a prejaviť im ochotu počúvať ich tajné detské priania!

Šťastné a Veselé Vianoce!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X