hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 10

Dočasné dopravné značenie

V súvislosti so zlým technickým stavom mosta cez rieku Poprad v Kežmarku bola 17.12.2019 vyhlásená mimoriadna situácia. Informovali sme o tom v článku: Obmedzenie dopravy v meste Kežmarok. Most ponad rieku Poprad na dôležitom tranzitnom ťahu pre narušenú statiku uzavreli pre automobily nad 5 ton. Dňa 30.12.2019 po zasadnutí krízového štábu bola mimoriadna situácia vyhlásená pre celé územie Prešovského kraja.

Dnes 7. januára 2020 bola dočasným dopravným značením vyznačená obchádzková trasa, ktorá prechádza naším mestom. Obchádzka pre ťažkú tranzitnú dopravu meria 150 kilometrov a vedie po diaľnici D1 do Prešova, odtiaľ do Starej Ľubovne, Spišskej Belej a Kežmarku v oboch smeroch. Kvôli náhradným obchádzkovým trasám treba počítať so zhustením premávky v našom meste. Zhustená doprava sa v dôsledku mimoriadnej situácie prejaví v okresoch Poprad, Kežmarok, Levoča, Stará Ľubovňa, Bardejov a Prešov.

Provizórne premostenie rieky Poprad, ktoré by do opráv nahradilo existujúci most a vylúčilo z neho premávku, by podľa Slovenskej správy ciest malo byť dokončené do konca marca 2020. Začiatok prestavby kritického mosta na ceste I/66 na Toporcerovej ulici v Kežmarku majetkový správca cesty nepredpokladá skôr ako v druhej polovici roka 2020.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X