Dobrovoľníci v meste šijú ochranné rúška

Vzhľadom na to, že v distribúcii  je nedostatok ochranných rúšok na zabránenie šíreniu koronavírusu, samospráva nášho mesta ich šitie zabezpečila priamo v našom meste.

Mestu Spišská Belá sa v nedeľu 15. marca 2020 z veľkoskladu vo Svite podarilo zohnať 110 metrov látky – 100% bavlny – aby sa z nej postupne šili obyvateľom rúška. Ide o hrubú textíliu, z ktorej sa šijú aj zdravotnícke nohavice či plášte. Dnes sa podarilo ešte zohnať ďalších 200 metrov bavlnených látok, ktoré sa použijú na rovnaký účel.

Strihanie materiálu pre každého dobrovoľníka zabezpečil primátor mesta Jozef Kuna v zasadačke mestského úradu – už v nedeľu – so zamestnancami mestského úradu, ktorí pokračujú aj dnes – v pondelok 16. marca 2020.

Po tom, čo mesto v nedeľu vyhlásilo výzvu pre dobrovoľníkov, ktorí budú rúška z tejto látky šiť, sa samospráve okamžite prihlásilo 23 dobrovoľníkov – žien i mužov – z nášho mesta. Každý z nich ušije 60 až 120 rúšok.  Ušitie jedného rúška trvá približne 15 minút. Všetkým dobrovoľníkom za ich čas a vynaloženú námahu VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME.

Ďakujeme aj zdravotnej sestre, pani Eve Škvarekovej, ktorá nás naučila tieto rúška šiť (návod na výrobu rúšok je zverejnený na mestskom webe –https://spisskabela.sk/mesto/aktuality/koronavirus-ochranne-ruska-v-spisskej-belej/ . Dobrovoľníci mali v nedeľu aj dnes – v pondelok – mestom rozdistribuované tašky  s materiálom na ušitie rúšok, nechýbali v nich ani nite a šnúrky na uchytenie rúšok. Do práce na šití, kompletizovaní a balení rúšok sa zapojili celé rodiny, ako môžete vidieť na fotografiách v galérii pod článkom.

Prvé hotové rúška sa už vracajú na mestský úrad, ktorý ich bude do domácností distribuovať primárne najzraniteľnejším skupinám obyvateľstva Spišskej Belej a Strážok.

Pre všetkých 23 dobrovoľníkov (podľa zoznamu z Mestského úradu Spišská Belá) , ktorí šijú ochranné rúška, ponúka Central Pub – pizza – caffe-bar sídliaci na Hviezdoslavovej ulici 9 BEZPLATNE S DOVOZOM DOMOV občerstvenie: pizzu, kávu, malinovky.  Telefónne číslo: 0950 444 989.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X