Dobrovoľní hasiči mesta organizovali medzinárodné cvičenie

Dobrovoľní hasiči zo Spišskej Belej sa v piatok 4. mája a v sobotu 5. mája 2019 zúčastnili na medzinárodnom dvojdňovom cvičení, ktoré organizovali v spolupráci s Asociáciou samaritánov Slovenskej republiky, ktorá mala v svojich  radoch členov z Nemecka, Rakúska i zo Slovenska. Akcia sa začala 3.5.2019 popoludní výjazdom do obce Ľubica a prípravou vecných  prostriedkov cvičenia – oblečenia, stravy a  organizovaním dvojdňového zasahovania, keďže  hasiči dopredu nemôžu vedieť, o  aké  výjazdy  pôjde.

O 16:00 hodine sa uskutočnil výjazd so zadaním: Prívalová vlna  strhla niekoľko  osôb,  ktoré je potrebné  nájsť a ošetriť. Zodpovednosť za splnenie úlohy pre DHZ Spišská Belá  spočívala v zriadení  hniezda – miesta  na  prevoz  ranených, čo znamenalo zabezpečiť a plne sfunkčniť nafukovací  čln,  záchranné  vesty a zrealizovať bezpečný prevoz  ranených a  záchranárov  psovodov. Nočný program medzinárodného cvičenie pre DHZ Spišská Belá znamenal spolu s DHZ Ľubica osvetľovanie lokality akcie.

Tento cvičný výjazd v sťažených podmienkach za dažďa a pri teplote 2 °C s veliteľom Marošom Vaverčákom  sa skončil v noci o 02:30.

Hneď ráno  4.mája 2019 o 07:30  hod. sa v rámci cvičenia uskutočnil výjazd k rozsiahlemu lesnému  požiaru, pri ktorom  bolo  simulované zranenie  niekoľkých hasičov, bolo potrebné  poskytnúť pomoc  pri pátraní po nezvestných osobách a pomoc  pri  ošetrení  zranených  s následnou kardiovaskulárnou resuscitáciou. Aj veliteľom tohto výjazdu bol predseda DHZ Spišská Belá Maroš Vaverčák.

Na dvojdňovom medzinárodnom cvičení hasičov 4.5-5.5.2019 sa okrem DZZ Spišská Belá, Ľubica zúčastnili aj členovia Asociácie samaritánov zo Slovenska, Rakúska a Nemecka. Túto akciu možno zhodnotiť ako úspešnú, pretože splnila svoj cieľ, aby sa hasiči naučili fungovať 48 hodín bez ďalšej externej pomoci akýchkoľvek iných zložiek, aby si dokázali zabezpečiť na výjazde pri zásahu stravu, oblečenie i materiálno-technické zabezpečenie. Ak majú hasiči takéto pravidelné aktivity, dokážu byť akcieschopní a plniť svoje úlohy kvalitne.

 

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X