Dni mesta Spišská Belá, 31. 05. – 02. 06. 2019

31. mája a 1. júna námestie v Spišskej Belej ožilo hudbou, vôňou jedál, gulášov a hlavne ľuďmi, ktorí sa prišli zabaviť, stretnúť známych a vychutnať si program.
V piatok od 16.00 hod. zneli z pódia tóny Spišskobelianskej dychovky Belančanky, ľudovej hudby Podtatranec a ľudovej hudby Maličká muzička. Zaspievali nám členky skupiny Belan a zatancovali belianske mažoretky. O 18.30 hod. sa v parku pri evanjelickom kostole uskutočnilo dlho očakávané slávnostné odhalenie sochy M. R. Štefánika. Po ňom sa všetci opäť presunuli k mestskému úradu, kde začal koncert kapely Maxim Turbulenc. Po koncerte program pokračoval premietaním krátkych videí o meste Spišská Belá a našom regióne. Na tomto podujatí prvýkrát zaznela oficiálna znelka Spišskej Belej, ktorú skomponoval Mgr. Branislav Miko.

V sobotu ráno postupne námestie začali zapĺňať spišskobelianske spolky. Drevo sa chystalo, kotlíky sa leskli, cibuľa s mäsom sa krájali, aby bolo všetko pripravené než sa začne súťaž vo varení guláša O Spišskobeliansky putovný kotlík. Na svoje si prišli aj deti, ktoré to najviac ťahalo k nafukovacej šmýkačke, k trampolíne, k poníkom a k stánku Face clubu, kde si mohli zahrať zaujímavú súťaž Escape room, pri ktorej si vyskúšali, ako sa dostať zo zamknutej miestnosti.

Ani kultúrny program nenechal na seba dlho čakať. O 14.30 hod. prišli na pódium deti z folklórneho súboru Dukátik. Krásne kostýmy a tance predviedli účinkujúci zo súboru z poľského partnerského mesta Ožarów. Piesne v country štýle priniesli divákom členovia kapely Michal Tučný Revival Band a zábava pokračovala, keď na pódium vyšli chlapci zo skupiny Kabát Revival Rock Therapy. Boli natoľko nadšení z belianskeho publika, že mu venovali plnú hrsť prídavkov, ale to sa už v zákulisí pripravovalo žrebovanie tomboly s hlavnou cenou –  osobným automobilom Smart. Námestie praskalo vo švíkoch, veď v tejto tombole si ľudia kúpili 2 600 lístkov. Kľúče od automobilu si však mohol odniesť iba jeden. Výhercom sa stal pán Gabriel Gemza ml., ktorému prajeme veľa šťastných kilometrov.
Tí, ktorí nevyhrali, sa mohli potešiť aspoň z vystúpenia Tomáša Bezdedu a kapely Iné Kafe, ktorej členovia roztancovali námestie. Zábava pokračovala do noci, a to pod vedením DJ Maroša.

Podujatie to bolo vskutku vydarené, aj počasiu sa nášho mesta uľútostilo.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa na oslavách Dni mesta Spišská Belá zúčastnili, či už ako diváci alebo ako tí, ktorí na nich prezentovali svoju spolkovú činnosť.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X