Deti z Centra pre deti a rodiny Spišská Belá sadili stromčeky v Bachledovej doline

Stredisko v Bachledovej doline zorganizovalo 18. mája 2019 dobrovoľnícku akciu sadenia stromčekov. Návrh opatrení na zlepšenie stavu lesov na Spišskej Magure pripravila Technická univerzita vo Zvolene a Pieninský národný park. Výsadba bola orientovaná na tvorbu zmiešaného lesa. Spomenuté stredisko realizuje výsadbu stromov každý rok, tento rok sa však do akcie popri dobrovoľníkoch zapojili aj organizácie pôsobiace v regióne. V Bachledovej doline si uvedomujú, že prírodu zaťažuje i rastúci turizmus. Preto v stredisku vypracovali niekoľko opatrení a krokov, ktorými chcú postupne zlepšovať stav okolitej prírody a prispieť tak k jej zachovaniu pre ďalšie generácie.

Nádherný deň v prostredí Malej Frankovej zažili pri príležitosti osláv Dňa Zeme aj deti z Centra pre deti a rodiny v Spišskej Belej. Executive Manager Chodníka korunami stromov v Bachledovej doline – Mário Richtarčík – zabezpečil prepravu detí do strediska. Na výnimočnom podujatí v prírode sa z Centra pre deti a rodiny v Spišskej Belej zúčastnilo 13 detí vo veku od 8 do 17 rokov. Všetci sa aktívne zapojili do výsadby stromov, ale aj do zberu odpadu. 

Ako po akcii uviedla riaditeľka Centra pre deti a rodiny v Spišskej Belej Mgr. Marcela Marhefková: ,,Táto akcia okrem pracovných zručností detí viedla aj k rozvíjaniu ich poznania z oblasti ochrany životného prostredia a prírody a spoznávania krás Pieninského národného parku. Len málokedy sa pozastavíme nad tým, aká krása sa nachádza okolo nás a aké šťastie máme, že môžeme vyrastať v takom prekrásnom prostredí.”

Počas akcie sa spoločným úsilím podarilo vysadiť spolu až 5 000 stromčekov. Súčasťou programu bola aj prednáška pracovníkov Správy Pieninského národného parku o ochrane prírody a vychádzka Chodníkom korunami stromov. Deti preto z podujatia odchádzali s dobrým pocitom a plné zážitkov.

Môže Vás zaujímať...