Deň tanca 2018 so striebrom pre mažoretky Belanky

Dňa 18.4.2018 sa staršie mažoretky Belanky, ktoré pôsobia pri Centre voľného času v Spišskej Belej, zúčastnili na krajskom festivale detského nefolklórneho tanca pod názvom Deň tanca 2018 v Poprade, kam postúpili na základe víťazstva v okresnom kole súťaže. Svoje schopnosti si merali medzi 52 tanečnými skupinami, čo predstavovalo vyše 400 súťažiacich v rôznych kategóriách.
Naše dievčatá v silnej konkurencii obsadili krásne strieborné pásmo v kategórii mažoretky a roztlieskavačky junior. Dievčatá si opäť- ako aj v predchádzajúcich účastiach na súťažiach- odniesli množstvo skúseností a predovšetkým veľké odhodlanie pracovať na sebe, zdokonaľovať svoje tanečné schopnosti, usilovne trénovať, aby sa aj v budúcnosti mohli zúčastňovať na podobných súťažiach, a tak ukázať natrénované kreácie, keďže mažoretkový šport, resp. tanec je špecifický tým, že sú v ňom dané presné normy, pravidlá a prvky, ktoré ho odlišujú od tancov i športových tanečných disciplín.
Pre všetky dievčatá – mažoretky a aj pre ich trénerku Zuzanu Knapikovú je toto strieborné víťazstvo veľkou motiváciou do ďalšej kreatívnej a usilovnej práce, ktorá, veríme, prinesie ďalšie víťazné ovocie.

Mgr. Alena Schurdaková, riaditeľka CVČ Spišská Belá

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X