hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 520

Deň matiek

Druhá májová nedeľa tradične a symbolicky patrí našim mamám – súčasným, budúcim, aj tým, ktoré tu už s nami nie sú, no navždy prežijú v našich srdciach a spomienkach.

V kinosále mesta sa 8. mája pri príležitosti oslavy Dňa matiek stretli mamy, babky a celé rodiny. Prišli si užiť kultúrny program, ktorý s láskou nacvičili ich deti. Radosť v očiach detí, ktoré stáli na javisku a v publiku videli svoju mamku, sa preniesla do očí mám, ktoré s hrdosťou hľadeli na ich vystúpenia.

Mama, to nie je len slovo. Je to pocit, je to láska, je to obeta, je to starostlivosť, výchova, pomoc za každých okolností, je to pomocná ruka, poučné slovo, pohladenie.

Bozkom lieči rany, pohladením modriny. Láskou mostí priepasti, láta trhliny. Úsmevom prežiari každučký svet. Nikoho takého ako mamy na Zemi niet.

V úvode sa všetkým mamám prihovoril p. primátor Jozef Kuna. Kultúrny program odštartovali žiaci Základnej umeleckej školy Ladislava Mednyánszkeho. Ako prví na pódiu vystúpili žiaci s hrou na gitarách a po nich pohladil uši obecenstva spevácky zbor. Najmladšími účinkujúcimi boli deti z materskej školy – detský folklórny súbor Dukátik. Detičky sa odprezentovali spevom i tancom. Kultúrny program pokračoval precíznou hrou žiakov ZUŠ na akordeónoch. Po nich vystúpili mažoretky z Centra voľného času. Popoludnie venované mamám ukončili tanečníci z TATRA DANCE, tanečného klubu Radky Britaňákovej.

Plné bolo publiku, plné bolo pódium a plné boli aj naše srdcia, ktoré sa naplnili radosťou.

Milé mamy a staré mamy, želáme Vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat mali vždy radosť.  Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia. Buďte nám zdravé, krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky. Pre svet ste matkou, no pre svoju rodinu svetom.

Najnovšie články