Aktuality
Počet zobrazení 1K

Deň matiek, 14.05.2023

Deň matiek je sviatok, ktorý je venovaný oslavám matiek a materstva, počas ktorého vyjadrujeme lásku a úctu ženám – matkám.  Mesto Spišská Belá tradične usporiadalo podujatie, na ktoré si deti zo základných a materských škôl každoročne nacvičujú kultúrny program pre svoje rodiny.

V úvode sa celému publiku prihovoril pán primátor Ing. Mgr. Peter Zibura:

Milé mamy a staré mamy,

deň matiek je príležitosťou poďakovať za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť. Želám Vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat mali vždy radosť.  Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia. V mene Vašich detí Vám ďakujem za každé milé slovo, bozk, úsmev, povzbudenie, ale aj pokarhanie, lebo aj to treba k životu. Buďte nám zdravé, krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky…

Následne už pódium patrilo hlavným aktérom – deťom zo Základnej školy Milana Rastislava Štefánika, Materskej školy Mierová a Tanečného klubu Tatradance Radky Britaňákovej. Deti si pod vedením pani učiteliek pripravili množstvo básní, piesní a tancov, prostredníctvom ktorých úprimne detsky svojím mamičkám a babičkám zagratulovali, a zároveň poďakovali za ich neochvejnú a ustavičnú starostlivosť.  Krásne predstavenie, ešte krajšie dojmy.

Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Pri východe z kinosály si každá z nich odniesla z rúk pána primátora aj milú pozornosť – kvietok.

Ďakujeme detičkám a pani učiteľkám za krásne prežité popoludnie a tešíme sa už teraz, kedy k nám zavítajú nabudúce.

 

Najnovšie články