Aktuality
Počet zobrazení 682

Deň a noc múzeí a galérií – Kaštieľ Strážky

Slovenská národná galéria Kaštieľ Strážky má dvere svojich expozícií otvorené od 10.00 – 24.00 hod.  Počas celého dňa je pripravený bohatý  program pre širokú verejnosť, na všetky programy platí bezplatný vstup.

 

10.00 – 17.00 hod. Lektorované prehliadky pre verejnosť v polhodinových intervaloch

Vychutnajte si expozície Kaštieľa! Počas prehliadky uvidíte historický portrét 17 – 19. storočia, spolu s lektorom nahliadnite do vzácnej humanistickej knižnice, prejdite miestnosťami,  v ktorých spoznáte príbehy a diela významných obyvateľov Kaštieľa. Posledná denná prehliadka kaštieľa s lektorom je o 17.00 hod.

Premietanie filmu Mednyánszsky je pripravené počas celého dňa. Vyberte sa do anglického parku, prejdite jeho chodníčkami a započúvajte sa do šumu stromov. Medzi stáročnými stromami za kaštieľom objavte šachovnicu a ponorte sa do kráľovskej hry.

11.00 – 15.00 hod. Tvorivo a hravo

Pre malých aj veľkých je na nádvorí workshop o umení. Neobmedzuj sa nemožným, neriaď sa predpísaným a pridaj sa k nám! Staň sa umelcom a vytvor originálne dielo.

15.00 hod. Príbeh o tajomnom strážcovi

Škriatok Moták bol vždy iný, ako ostatní škriatkovia, ktorí žijú v čarovnom parku vedľa kaštieľa. Chcel byť nápomocný pri strážení pokladu, ktorý mal na starosti tajomný Strážca a tak sa stalo, že sa vzácny poklad stratil. Ponorte sa do príbehu a pomôžte poklad nájsť.

18.00, 19.30, 21.00, 22.30 hod. Zvláštny život Ladislava Mednyánszského

„Jednou z mojich ideí vždy bolo, aby som si dokázal predstaviť kúsok prírody vo fantasticky zväčšených rozmeroch. A zvláštne je to, že pravdu vždy vidíme práve takto, lebo všetko, čo nás obklopuje, je v podstate obrovské.“ Netradičná večerná prehliadka, ktorá priblíži život výnimočného baróna Ladislava Mednyánszkého. Účinkuje ochotnícke divadlo Malý Slavkov. Posledná netradičná prehliadka je 22.30 hod., prehliadky nie sú vhodné pre maloletého návštevníka.

 

SNG Kaštieľ Strážky

Mednyánszkeho 25

059 01 Spišská Belá – Strážky

Tel.: 052/458 13 12                                        www.sng.sk                            strazky@sng.sk

Najnovšie články
Oznámenia
X