Child-friendly Fest Fajný Fest 2019

Prvá augustová sobota patrila v Strážkach siedmemu ročníku multižánrového hudobného festivalu Fest Fajný Fest. Festival v priebehu svojej existencie narástol ponukou aj počtom návštevníkov, a preto bolo tento rok podujatie zorganizované pod holým nebom v priestoroch anglického parku renesančného Kaštieľa Strážky. Slovenská národná galéria veľkoryso pristúpila na spoluprácu a moderným spôsobom podporila kultúrny rozmer akcie.

Tri vstupné brány festivalu sa pre návštevníkov otvorili už o 11-tej hodine. Organizátori zabezpečili bohatý sprievodný program pre všetky záujmové skupiny. Na deti čakalo množstvo atrakcií vrátane tvorivých dielní. Cestu k zdraviu, pokoju, vnútornej sile a rovnováhe ponúkla autorka systému DeepEn prostredníctvom Sufijských dychových cvičení. ArtHouse Poprad realizoval zaujímavé aktivity v oblasti recyklácie a jej prepojenia s každodenným životom pod názvom Recyklátor. Ponuku na pomoc zvieratám v núdzi, napr. dočasnou opaterou, poskytlo vo svojom stánku Občianske združenie Cesta za domovom. Jeden z mnohých sponzorov – Whirlpool Slovakia, s. r. o. – uskutočnil počas akcie prieskum spokojnosti a umožnil sa deťom zahrať ,,v práčkach” a pokresliť ich. Z priestorov Mestského úradu v Spišskej Belej sa v popoludňajších hodinách do festivalového areálu presunulo Občianske združenie Trochu inak so svojím bazárom oblečenia a doplnkov – SWAP. Počas programu prebehlo žrebovanie tomboly. Súťažnou športovou aktivitou 7. ročníka FFF bol vrh bubnom. Oddych bol zabezpečený v Chillout zóne. Festival nadviazal na celospoločenskú potrebu redukovať odpad a všetok odpad vyprodukovaný počas festivalu bol vytriedený.

Celkovo počas festivalu vystúpilo 13 kapiel, z toho 5 zahraničných. Opäť nesklamala pestrá paleta ponúknutých štýlov na dvoch pódiách. Hudobný program odštartoval o 13-tej hodine na vedľajšom pódiu folk-punkovým pesničkárom ZRCADLO SRDCA. Na hlavnom pódiu sa zatiaľ pripravili rockeri z WARK. V reggae štýle zahrali ROOTS SOLDIERS z Poľska, za ktorými nasledovala multi-inštrumentalistka z Ameriky MORIAH WOODS. Išlo o premiérové vystúpenie z mimoeurópskeho kontinentu počas existencie Fest Fajného Festu. Potešil miestny SCREEN a pobavil ukrajinský GREEN SILENCE. Hip-hopera KRIMAN-a z Popradu vystriedali v gipsy-core štýle THE FREEBORN BROTHERS z Poľska. Úspech zožali chlapci z DVD LUCY. Dočkali sme sa aj legendy slovenského punkrocku v podobe kapely DAVOVÁ PSYCHÓZA, za ktorou nasledovali s jedinenčným prejavom THE WILDERNESS. Jazz a swing zahrali THE HYPNOTUNEZ z Ukrajiny. Posledným hudobným vystúpením bol folk od DÁŠA FON FĽAŠA. Na chvíľu priestor hudobne vyplnil ešte DJ CITRON. Zaujímavosťou je, že účinkujúce kapely prezentovali okrem nekomerčnej muziky vo svojich textoch a príhovoroch nenásilným spôsobom aj určitý vyšší morálny princíp, politický názor či duchovný pohľad na život.

Počas podujatia prebiehala charitatívna finančná zbierka pre kamarátku Janku z Popradu, ktorá sa pasuje s ťažkou chorobou. Organizátori festivalu nazbieranú sumu 70 eur doplnili o 80 eur. Janke bolo ako príspevok na liečbu odovzdaných 150 eur.

Kvalitne zorganizované hudobné podujatie bolo priateľské k návštevníkom s deťmi (child-friendly), so psíkmi (dog-friendly) a do priestranného areálu bol umožnený aj vstup s bicyklom. Tešíme sa na ďalší ročník!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X