Aktuality
Počet zobrazení 1K

Čekyho hudobný labák po druhýkrát

Na pozvanie producentov netradičnej hudobnej školy Mariána Čekovského, známej pod názvom Čekyho hudobný labák, sa náš žiak klavírneho oddelenia Bohumil Bohunický už po druhýkrát  zúčastnil nakrúcania ďalšej časti tejto relácie. Relácia hostí mladé šikovné talenty z celého Slovenska a pod dohľadom známych hudobných odborníkov vytvára nové autorské piesne na autorské originálne texty.

Deti sú rozdelené do skupín a každá spracúva inú časť, vymýšľa, tvorí, hrá na hudobné nástroje alebo spieva. Výsledkom tejto tvorivej práce je ich vlastná interpretácia nimi vytvorenej skladby.

Nakrúcanie už 47. časti tohto záslužného formátu sa konalo dňa 6.10.2023 v hudobnom štúdiu FUGA v Košiciach. Najsilnejším magnetom bola mediálne známa osobnosť a tvorca relácie Marián Čekovský, hudobník, klavirista, skladateľ, ale aj zabávač, ktorý má k deťom veľmi úzky vzťah, stará sa o nadané deti a podporuje v nich lásku k hudobnému umeniu.

Ako hosť bola pozvaná speváčka Marcela Laiferová. Prítomné deti pre ňu zhudobnili text od Vlada Krausa a potom spoločne pieseň interpretovali.

Podľa slov nášho malého tretiačika – klaviristu, zažili všetci navzájom veľa srandy, hudobného nadšenia, nadviazali priateľstvá a mali možnosť preukázať svoje nadanie, šikovnosť a kreativitu. Najsilnejším zážitkom však  bola samotná interpretácia hudobného dielka, ktoré sami vytvorili.

Už sa tešíme na reláciu. Tá je však vo fáze spracovania. Po oznámení   termínu uvedenia relácie v televízii, dáme vedieť. Určite si to potom pozrite. Stojí to za to a môže aj iných inšpirovať, aby sa prihlásili do Čekyho labáku a skúsili, ako chutí skladateľský chlebíček.

– M. Nestorovičová

Najnovšie články
Oznámenia
X