hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 342

Burza hračiek pomohla

Dokázať vzdať sa svojho vlastníctva v prospech iných, ktorí to potrebujú viac ako my, je úloha ťažko zvládnuteľná pre mnohých dospelých, nieto pre deti. O to silnejšiu hodnotu má rozhodnutie žiakov našej ZŠ M. R. Štefánika, ktorí sa rozhodli otvoriť svoje srdce pre tých, ktorí citlivejšie vnímajú rozdiel medzi mať a nemať – zdravie, pohodlie bezproblémového života, komfort pre bežný pohyb alebo aj čas na relax.

V predvianočnom období práve žiaci  Základnej školy M. R. Štefánika darovali kus seba – svoje hračky, knihy, spoločenské hry a stavebnice do vianočnej burzy, aby tak ukázali, ako im záleží na druhých a vedia pochopiť zmysel charitatívnej činnosti. Rukolapne sa ukázalo, že pomáhať  druhým im nie je ľahostajné. Svedčila o tom aj atmosféra vianočnej burzy. Všade bolo veľa hračiek, dobrej nálady a nadšení kupujúci. Okrem nakupovania mohli všetci návštevníci burzy  prispieť aj do dobrovoľnej zbierky.

Celý výťažok z tržnice a zo zbierky bol venovaný Sebastiankovi Šelepovi na rehabilitačné účely a pani Alžbete, mamke žiačok ZŠ M. R. Štefánika, na zotavenie po ťažkej chorobe.

Ďakujeme všetkým darcom a do nového roka si prajme hlavne zdravie, lásku a empatické srdcia citlivé na vzájomnú pomoc.

Žiaci a kolektív ZŠ M. R. Štefánika

Najnovšie články