Blíži sa vyhodnotenie súťaže CHOĎ A FOŤ 2019

Do siedmeho ročníka fotografickej súťaže o najkrajšie zábery Prešovského kraja s názvom Choď a foť sa prihlásilo 435 súťažných diel. Hlavným cieľom fotosúťaže amatérskych aj profesionálnych fotografov, je predstaviť zaujímavosti Prešovského kraja prostredníctvom fotografií a putovnej výstavy. Verejnosť mohla posielať zábery zachytené v Prešovskom kraji do 15. októbra 2019. Každý súťažiaci však mohol do súťaže zaslať maximálne päť fotografií.

V súčasnosti sa prihlásenými prácami zaoberá porota na čele s predsedom, Jánom Štovkom, ktorý má na konte viacero celosvetových ocenení. Finálové fotografie budú súčasťou putovnej výstavy, ktorá navštívi okrem Slovenska aj zahraničie. Jej vernisáž je naplánovaná na 17. decembra 2019 v Divadle Jonáša Záborského v Prešove.

Odborná porota vyberie finalistov v štyroch kategóriách:

  1. Black & white
  2. Kultúra, tradície a história
  3. Príroda
  4. Šport, športové aktivity

Najkrajšiu fotografiu bude vyberať aj verejnosť prostredníctvom hlasovania na sociálnej sieti Severovýchod Slovenska, ktoré bude prebiehať počas mesiaca november 2019.

Prešovský kraj v sebe ukrýva množstvo inšpiratívnych výhľadov, krás a zaujímavostí. Túto skutočnosť potvrdzuje aj to, že do predošlého ročníka bolo prihlásených 493 fotografií od 155 autorov.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X