Blíži sa obľúbený Spišský zemiakarský jarmok!

Už túto sobotu 24. septembra sa bude v Spišskej Belej točiť všetko okolo zemiakov, jednej z najpestovanejších a najvýznamnejších plodín v podtatranskom kraji. A my tvrdíme, že túto veľkú pozornosť si táto plodina rozhodne zaslúži!

Spišský zemiakarský jarmok  sa radí medzi najväčšie kultúrno-spoločenské udalosti v našom malebnom meste a každoročne priláka do Spišskej Belej niekoľko tisíc návštevníkov jednak z nášho mesta, ale zároveň aj zo širokého okolia a zahraničia.

14. ročník SPIŠSKÉHO ZEMIAKARSKEHO JARMOKU vám ponúkne bohatý kultúrny program, počas ktorého sa rozhodne nudiť nebudete, pretože podujatie je okrem svojho leitmotívu, teda prezentácii rôznych odrôd zemiakov, obľúbené aj vďaka mnohým sprievodným akciám, akými sú napr. súťaž v šúpaní zemiakov, súťaž v jedení zemiakov, súťaž o najväčší zemiak… ako aj vďaka hudobným vystúpeniam známych slovenských interpretov.

Podujatie odštartujeme v kinosále mesta o 10.30 hod. odborným seminárom pre záhradkárov a chovateľov o pestovaní sliviek, zemiakov a chove králikov s účasťou uznávaných odborníkov.

Úvod hudobného programu bude patriť o 12.30 hod. dychovej hudbe Belančanka zo Spišskej Belej a dychovej hudba z poľského Jurgówa.

O 15.00 hod. privítame na pódiu Ľudovú cimbalovú hudbu Jána Stupku.

V prípade studeného počasia (snažíme sa však vybaviť príjemných +20 stupňov)  vás určite roztopí svojím neopakovateľným humorom ľudový rozprávač Jožko Jožka o 16.30  hod., ktorý si so sebou prinesie aj posilu v podobe folklórneho súboru Vargovčan.

Vo veselom tempe budeme pokračovať aj o 18.30 hod. a to vystúpením folklórneho súboru Magura z Kežmarku.

O vynikajúci a strhujúci hudobný zážitok sa zaručene postará hviezda programu Kollárovci o 20.00 hod.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú v zábave pokračovať bude od 21.00 hod. hrať najlepšie hity všetkých čias náš dvorný DJ Maroš.

Sprievodný program bude rovnako zaujímavý: V záhrade mestskej knižnice si budete môcť pozrieť výstavu zvierat drobnochovateľov a v priestoroch AT TATRY s.r.o. sa vám ponúkne okresná výstava ovocia a zeleniny.

Ani tento rok nebude chýbať tombola, z ktorej výťažok poputuje ťažko chorým detičkám zo Spišskej Belej, ktoré potrebujú súrne našu pomoc.

Do ulíc pôjde samozrejme aj náš maskot Gruľko!

Priestor dostanú aj tí, ktorí sa počas posledných mesiacov poctivo starali o svoju predzáhradku a balkón a počas programu na námestí prebehne aj vyhodnotenie súťaže o najkrajší balkón a najkrajšiu záhradku.

Stále sme vás nepresvedčili, aby ste navštívili náš jarmok? Tak teraz to príde! Pre všetkých fajnšmekrov bude k dispozícii mnoho zemiakových jedál od výmyslu sveta a vo vybraných stánkoch budú dokonca zemiakové jedlá pre návštevníkov zadarmo!

Svojou účasťou zároveň podporíte ťažkú a náročnú prácu poľnohospodárov v našom regióne, ktorí sa na toto podujatie poctivo pripravujú s nami a mnohí z nich sa budú počas jarmoku prezentovať svojimi produktami, či technikou.

Tešíme sa na vás!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X