Blíži sa 7. ročník Fest Fajného Festu

Multižánrový hudobný festival Fest Fajný Fest sa po šiestich úspešných ročníkoch dočkal zmien. Zo septembrovej akcie sa zaradil medzi letné festivaly a bude sa konať 3. augusta 2019. Druhou a najdôležitejšou zmenou je to, že sa stáva „open air“ podujatím a sťahuje sa do čarokrásneho anglického parku renesančného Kaštieľa Strážky.

Organizátori aj tento rok namiešali v programe FFF pestrú paletu hudobných štýlov. Celkovo vystúpi 13 kapiel z toho 5 zahraničných.

Medzi headlinerov patrí legenda slovenského punkrocku DAVOVÁ PSYCHÓZA, ktorá je na scéne už vyše 30 rokov. Ich vystúpenia sa stávajú ratitnými, keďže spevák Janko Kassa žije v Austrálii. Ďalšími sú THE WILDERNESS, ktorí si tak ako Davová psychóza stihli niekoľkokrát zahrať aj na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Pohoda.

Z Colorada pricestuje americká multi-inštrumentalistka MORIAH WOODS. Žánrovo sa pohybuje medzi folkom a rockom. Jej rodina má silnú hudobnú tradíciu – mama je huslistka a otec bol rockový hudobník. Už ako tínedžerka hrávala s kapelou v uliciach západného pobrežia Spojených štátov.

reggae štýlom dôjde kapela z Poľska ROOTS SOLDIERS, ktorá už 9 rokov úspešne prezentuje hudbu Boba Marley-ho. O skvelú tancovačku v balkánskom gipsy core rytme sa zase postará ďalšie poľské zoskupenie THE FREEBORN BROTHERS.

Fest Fajný Fest obohatí aj jedinečná ukrajinská zostava THE HYPNOTUNEZ, ktorá mieša vo svojej hudbe prvky jazzu swingu. Chalani predvádzajú divokú show o čom presvedčili aj televíznych divákov ukrajinského X-Factoru.

Ďalšou skupinou miešajúcou rôzne hudobné štýly od funky cez bluesjazz rock po rock&roll je veselé ukrajinské zoskupenie GREEN SILENCE.

Na FFF dorazia aj folk-punkoví pesničkári DÁŠA FON FĽAŠA a ZRCADLO SRDCA. Miestnu hudobnú scénu budú reprezentovať znovuobnovené DVD LUCY hip-hoper KRIMO. Rockový žáner odprezentujú SCREEN a WARK.

O nočnú afterparty sa postará DJ CITRON.

Fest Fajný Fest otvára brány v sobotu 3. augusta 2019 už o 11.00 hod. a vstupné je 10,99 eur. Organizátori už tradične pripravujú aj rôzne sprievodné akcie. Okrem klasickej tomboly budú nachystaní aj animátori s dielňami pre deti, bude možné si vyrobiť festivalové tričko, alebo absolvovať Sufijské dychové cvičenie. Budú sa konať aj majstrovstvá Európy v hode bubnom, oddychovať sa bude dať v chillout zóne a zažijete aj mnohé iné. Viac informácií na www.festfajnyfest.sk, ako aj na facebooku a instagrame.Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X