Beliansky turistický pochod 2018.

sdr

„Aký krásny deň, nejdeme niekam na túru?“ Takto určite začínala sobota 13. októbra v mnohých domácnostiach, nielen v Spišskej Belej. Beľania však mali o rozhodnutie kam ísť postarané. Mesto Spišská Belá i tento rok zorganizovalo Beliansky turistický pochod na chatu Plesnivec. Pre všetkých milovníkov prírody bola o 7.30 hod. zabezpečená bezplatná autobusová doprava do Sanatória v Tatranskej Kotline, kde sa do prezenčnej listiny zapísalo až 89 účastníkov.
Pochod sa začal pietnou spomienkou pri pamätníkoch, venovaných Augustínovi Kaltsteinovi a Adolfovi Gabrielovi, v parku pred sanatóriom. Po krátkom príhovore primátor Spišskej Belej pán Štefan Bieľak, spolu so starostom nášho českého partnerského mesta Vysoké Mýto, pánom Františkom Jiraským položili veniec a zapálili sviece, čím si uctili pamiatku všetkých obetí Vysokých Tatier.
Cestu na Plesnivec účastníkom spríjemňoval aj RNDr. Stanislav Pavlarčík, člen Jaskyniarskej skupiny Spišská Belá, svojim výkladom o prírodných krásach a zaujímavostiach Belianskych Tatier. Okrem zdraviu prospešnej prechádzky po čerstvom tatranskom vzduchu, bola pre mnohých motiváciou aj výborná „cesnačka“, ktorú spolu s inými pochúťkami s láskou pripravuje pani Anna Matavová na chate Plesnivec. Poniektorým sa zdalo, že jej vôňu cítili už v Tatranskej Kotline.
Po skvelom občerstvení a oddychu sa začal zostup späť do Tatranskej Kotliny. A keďže aj cesta dolu dá niekedy zabrať, v sanatóriu bol už pre všetkých nachystaný výborný guláš.
Domov sa všetci pobrali v dobrej nálade a príjemne unavení krásnou prechádzkou. Ak ste tak ešte neurobili, pridajte sa k pochodu na budúci rok so svojou rodinou a známymi, určite nebudete ľutovať.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X