Beliansky turistický pochod, 12. 10. 2019

sdr

Také krásne jesenné počasie, aké nám priniesla sobota 12. októbra, by bolo veľkou škodou nevyužiť na turistiku. Tým viac, že Mesto Spišská Belá v tento deň zorganizovalo obľúbený Beliansky turistický pochod na chatu Plesnivec.

V parku Sanatória Tatranská Kotlina účastníkov pochodu privítal primátor mesta Spišská Belá Jozef Kuna, predseda Jaskyniarskej skupiny Spišská Belá Vladimír Fudaly a technicko-prevádzkový pracovník sanatória a veľký znalec histórie Bohusav Valiga. Položením kytice a zapálením sviečok k pamätníkom Augustína Kaltsteina a Adolfa Gabriela, sme si pripomenuli zásluhy týchto občanov Spišskej Belej, ktorí sa výraznou mierou podieľali na výstavbe tatranských ciest, vzniku osady Tatranská Kotlina a objavení Belianskej jaskyne.

Atmosféra na chate Plesnivec bola taká príjemná a polievka, ktorú s láskou pripravila chatárka pani Matavová tak rozvoniavala, až sa nikomu nechcelo ísť späť. Jednou z motivácií však bol aj výborný guláš, ktorý účastníkov čakal v sanatóriu. Veríme, že krásnych dní na turistiku nám táto jeseň prinesie ešte mnoho, tak neváhajte a choďte sa poprechádzať do prírody, urobíte tak veľa pre svoje zdravie a dobrú náladu.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X