Aktuality
Počet zobrazení 1K

Beliansky majáles plný zábavy a slnka

V Spišskej Belej patril 22. máj 2016 tradičnému Belianskemu majálesu, ktorý sa pravidelne koná na Belianskom rybníku. Beliansky majáles môžeme pokojne nazvať aj oficiálnym otvorením kultúrno-spoločenských podujatí konaných v Spišskej Belej na otvorenom priestranstve. A veru že to bolo slávnostné otvorenie týchto letných podujatí ako sa patrí! Majálesu doprialo jednak slniečko a zároveň sa niesol v duchu príjemnej atmosféry a zábavy a čo nás teší najviac, účasť bola taktiež vysoká, čo dokazovali aj autá zaparkované pozdĺž hlavnej cesty až ku bývalej tabačke.

Beliansky majáles otvoril svojim príhovorom primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak a následne sme na pódiu privítali folklórny súbor Vagonár z Popradu. Folkloristi z Vagonáru sa nám predviedli v hodinovom vystúpení plnom rezkej ľudovej hudby, spevu a tanca, za čo si od publika vyslúžili obrovský aplauz. Ďalšie minúty už patrili belianskym cyklistickým tímom, ktoré sa prihlásili do celoslovenskej kampane na podporu nemotorizovaných vozidiel s názvom Do práce na bicykli. Jednotlivci z týchto tímov si na pódiu prevzali oficiálne tričká tejto kampane od koordinátorky súťaže Marty Hlaváčovej. Moderátorka majálesu a zároveň členka jedného z tímov Alexandra Olekšáková, informovala divákov o aktuálnom priebehu súťaže a zároveň vyzvala všetkých, aby sa aj oni na budúci rok zapojili do tejto životnému prostrediu prospešnej akcie (o výsledku kampane Do práce na bicykli vás budeme taktiež informovať).  Druhá časť majálesového programu už patrila hudobnej skupine Albatros z Kežmarku, ktorá taktiež veľkým dielom prispela k výbornej zábave na tejto akcii.

Na majálese nechýbali ani rôzne atrakcie a tak si na svoje prišli deti i dospelí. Pre detských návštevníkov bol k dispozícii nafukovací hrad a trampolíny.  O spestrenie majálesu sa postarali členovia Dobrovoľného hasičského zboru zo Spišskej Belej, ktorí návštevníkom ponúkli jazdu na rybníku v ich hasičskom nafukovacom člne, či prehliadku hasičských áut. Jedinečnosť Belianskeho majálesu však jednoznačne podčiarkovala najmä neopísateľne krásna kulisa Belianskeho rybníka.

Na Majálese nechýbala samozrejme ani tombola, o ktorú bol veľký záujem. Týmto ďakujeme sponzorom majálesovej tomboly:

Cukráreň Nostalgia Spišská Belá, Agrostav Poprad, Livonec s.r.o. Spišská Belá, Tesco Spišská Belá, Remeslá Belá Spišská Belá, Kvetinárstvo Gerbera Spišská Belá, Motorest Goral Spišská Belá, Kvetinárstvo Kristína Spišská Belá, Belanská vináreň, Eva Suchanovská, Teniscentrum Tatranská Lomnica, O2 Slovensko, Pekáreň Gros Kežmarok, Kozmetika Vierka Ľubica, Vladimír Žemba, Ján Černok, Remmers Kežmarok Peter Tetemonte, Emanuel Danielčák, Intermedea s.r.o. Spišská Belá, OM Geodézia Spišská Belá, Zipsernet Spišská Belá, Veolia Poprad, Narex, Železiarstvo Neupauerovci Stará Ľubovňa, Marko Tatry Spišská Belá, Zelenina Moja láska, Kníhkupectvo Alter Ego Kežmarok, Baliarne obchodu Poprad, Flordekor Spišská Belá, Juraj Jezerčák, Solárne štúdio Mon amie Spišská Belá, Kadernícky salón Lucia Spišská Belá,  Večierka Spišská Belá.

Najnovšie články