Aktuality
Počet zobrazení 1K

Beliansky majáles 2022

22. mája 2022 usporiadalo Mesto Spišská Belá Beliansky majáles v krásnom prostredí Belianskeho rybníka. Už tradične je toto podujatie prvým v roku, ktoré sa koná pod holým nebom. Počasie nám síce neprialo, no prítomným neubralo na dobrej nálade. Bolo príjemné sa po vynútenej pauze stretnúť na hromadnom podujatí, o to viac, že kultúrny program bol bohatý.

Po tom, ako sa prítomným prihovoril p. primátor Jozef Kuna, vystúpili žiaci ZUŠ L. Mednyánszkeho. Ľudová hudba bola doprevádzaná hovoreným slovom učiteľa Mgr. Paľka, ktorý nám priblížil nielen pôvod piesní ale aj názvu ich folklórneho zoskupenia – Belave. Zábava sa niesla v ľudovom duchu a druhým účinkujúcim boli folkloristi z Kamienky. Folklórny súbor Barvinek spevom rusínskych piesní roztancoval prvých tanečníkov a ich mini scénky rozosmiali celé obecenstvo. Na záver zahrala prítomným do tanca hudobná skupina Rytmix.

Pre najmenších bol pripravený zábavný program. Dobrovoľníci z Face clubu zabezpečili rôzne športové aktivity. Deti sa vyšantili na nafukovacej šmykľavke  a mohli sa povoziť na poníkoch.

Štipku adrenalínu priniesla medzi občanov tombola. Vyžrebovaným blahoželáme a ďakujeme sponzorom – Hengstler s.r.o. Kežmarok, Ing. Ján Trebuňa Spišské Hanušovce, CentroDom Spišská Belá,  ZUŠ  L. Mednyánszkeho Spišská Belá,   Livonec s.r.o.,  Spišská Belá, Janka Hudačeková Gerbera, Kníhkupectvo  Allter ego Kežmarok,  Ján Černok,  Dušan Rojko – Reštaurácia V mlyne,   CIMA s.r.o. Spišská Belá, Fresh Spišská Belá, LUSILA s.r.o. Kežmarok , Vladimír Žemba -Cukrovinky, Ján Hohol, Karloff, s.r.o. Kežmarok, Lekáreň Família Spišská Belá, Engo – Tatry, s.r.o. Veľká Lomnica

Veríme, že majáles sa opäť vráti v máji 2023.

Najnovšie články