Belianski hokejbalisti pokračujú v úspešnom ťažení

Hokejbalové súťaže sú za nami. Spišská Belá získala dva majstrovské tituly – v kategórii U14 a U16. 22. júna 2019 sa víťazstvom Slovenskej mužskej reprezentácie v Košiciach  skočili seniorské MS v hokejbale  . V rámci MS sa uskutočnil zápas Arménsko – Slovensko U23, na ktorom belianske farby reprezentovali René Svitana, Dávid Reľovský a Lukáš Pisarčík, ktorí pod vedením reprezentačných  trénerov Mariana Logauera a Miroslava Burdíčka zdolali Arménov  8:0.

V poslednom období prebiehali tiež mládežnícke reprezentačné sústredenia chlapcov U16 a dievčat U18, ktorých cieľom bolo vybrať ŠSR SR na Svetový pohár v hokejbale, ktorý sa uskutoční v Českej Třebovej a Litomyšli v dňoch od 27.- 30.6.2019.  V rámci tejto akcie sa uskutočnia dva priateľské zápasy reprezentácií Česka a Slovenska do 14 rokov. Spišská Belá bude mať nakoniec v Čechách krásne zastúpenie 13 hráčov.
Do slovenskej štátnej reprezentácie žien do 18 rokov sa prebojovali : Natália Džadoňová, Viktória Vaverčáková, Miriam Kvasňáková a Emília Leskovianská.
  V kategórii chlapcov do 16 rokov ŠSR SR podporia šiesti Belania: Lukáš Pajer, Filip Mešár, Kristián Burdíček, Maroš Mešár, Denis Kuchta, Kristián Svitana
 V kategórií do 14 rokov  hráči MŠK Spišská Belá: Patrik Vaverčák, Dávid Novajovský a Simon Semančík.

Zastúpenie budeme mať aj v rámci realizačného tímu SVK do 16 rokov, pretože  hlavnému trénerovi  Ľubomírovi Líškovi robí asistenta trénera druhý rok  po sebe Miroslav Burdíček.
Všetkým našim reprezentantom blahoželáme a prajeme veľa úspechov na medzinárodnej úrovni !

Text: Mgr. M. Burdíček

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X