Belianski hasiči majú novú športovú striekačku

Belianski hasiči majú veľký dôvod na radosť. Dostali do svojej výbavy novú športovú striekačku. Na základe ich dlhoročnej požiadavky poslanci mesta vyčlenili v rozpočte mesta na rok 2017 sumu 8 tis EUR. Pri prerokovaní tejto požiadavky hasičov primátor mesta Štefan Bieľak uviedol, že schválenie tejto kúpy je aj vyjadrením poďakovania vedenia mesta hasičom za ich príkladný prístup a nasadenie v prípade rôznych mimoriadnych situácii.

Podľa Maroša Vaverčáka, predsedu belianskych hasičov ide o športovú hasičskú striekačku s označením PS 12 s objemom 2165 cm3 so športovým čerpadlom, kovanými ojnicami a Weber karburátorom. Táto nová striekačka nahradí viac ako 30 rokov starú a dnes už nefunkčnú striekačku.  Zakúpená striekačka bude slúžiť hasičom na športovú prípravu a účasť na hasičských súťažiach. Vďaka nej budú naši hasiči a tiež hasičky viac konkurenční, nakoľko doterajšia striekačka bola s veľmi slabým výkonom.

Mesto Spišská Belá postupne dovybavuje dobrovoľných belianskych hasičov potrebnou technikou. Ich súčasné vybavenie je už pomerne kvalitné na dobrovoľných hasičov. V minulom roku mesto zakúpilo hasičom staršie 9-miestne auto v hodnote 9 tis. EUR na technické zásahy a práve v tomto aute budú prevážať túto striekačku aj na športové hasičské súťaže. Tak dúfajme, že si hasiči a hasičky nájdu popri iných povinnostiach dostatok času aj na tréningy a hasičské súťaže, na ktorých časom budú dosahovať popredné umiestnenia. Držíme palce! ……. a ďakujeme!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X