Belianske Vianoce 2019

Tie pravé Vianoce sa začínajú 24. decembra, tie belianske však prišli o trochu skôr. 15. decembra sa zišlo mnoho ľudí dobrej vôle, ktorí nám vianočnú atmosféru priniesli na námestie pred Mestský úrad v Spišskej Belej. Už vo svojom príhovore nám tieto dôležité momenty sviatočných vianočných dní pripomenul primátor mesta Jozef Kuna.

Vianocami v našom geokultúrnom priestore slávime príchod Ježiša Krista, príchod Lásky  na zem, a to je to hlavné, na čo by mal každý z nás pamätať. Postupne sa však vytvorila tradícia prežívania Vianoc nielen na duchovnej úrovni. Mnoho z nás si Vianoce nevie predstaviť bez rôznych tradičných neodmysliteľných ,,stálic“, napríklad jedla. A toho bolo na námestí neúrekom. Zo stánku Denného centra rozvoniavala úžasná kapustnica. Naši Faceclubáci si pripravili vianočné pečivo. Zamestnankyne mestského úradu ponúkali na zahriatie teplý čaj a varené vínko.

Niektorí, hlavne tí najmenší, si zasa Vianoce nevedia predstaviť bez stromčeka s krásnymi ozdobami. Tie ponúkali deti a učitelia zo Základnej školy J. M. Petzvala, Základnej školy M. R. Štefánika, Špeciálnej základnej školy a obyvatelia Zariadenia opatrovateľskej služby v Strážkach. Členovia občianskeho združenia Trochu inak, ktorí v sobotu 14. decembra organizovali SWAP –  Beliansky bazár oblečenia a doplnkov, ich priniesli aj v nedeľu na námestie a ktokoľvek chcel, mohol si zadarmo odniesť kúsok, ktorý mu chýbal v šatníku.

A čo by to boli za Vianoce bez hudby? O tú sa tiež postarali žiaci našich základných škôl i Základnej umeleckej školy, zanôtilo si aj Duo Chills a záver patril koledám v podaní ľudovej hudby Maličká muzička.

Vianoce nám už klopú na dvere a my vám želáme, aby boli šťastné, pokojné, biele, ale hlavne, aby ste ich prežili v kruhu svojich najbližších. V láske, pochopení, úcte a zdraví.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X