Belianska predajňa s čapovanou drogériou šetrí životné prostredie

Prednedávnom sa v Spišskej Belej na Hviezdoslavovej ulici otvorila prevádzka Bio Bela s čapovanou drogériou. Za krátku dobu svojho pôsobenia už stihla o svojich benefitoch presvedčiť mnoho spokojných zákazníkov. A aké sú teda výhody čapovanej drogérie? Je ich hneď niekoľko… Používaním produktov vyrábaných na rastlinnej báze dbáte na svoje zdravie. Všetky výrobky sú voľne rozložiteľné v prírode a teda šetrné k životnému prostrediu. Tým, že si zákazník kupuje výrobky opakovane do vlastnej fľaše, sa znižuje dopad CO2 na náš ekosystém (vzniká menej plastového odpadu). A v neposlednom rade sú podľa majiteľky obchodu Jany Garstkovej, s ktorou sme sa porozprávali práve o pozitívach týchto produktov, aj voňavé a cenovo dostupné.

Prečo ste sa rozhodli otvoriť takúto prevádzku v Spišskej Belej?
“S takýmto konceptom predaja som sa prvý krát stretla v zahraničí a bola som veľmi milo prekvapená, že niečo také dorazilo aj k nám na Slovensko. Som rada, že sa tento druh predaja teší veľkému úspechu a pozitívnym ohlasom od ľudí.V Spišskej Belej sme otvorili predajňu preto, lebo tu takýto druh tovaru chýbal a nenájdete ho ani v blízkom okolí. Máme už veľmi veľa spokojných zákazníkov zo Spišskej Belej, ale chodievajú k nám aj zákazníci z Kežmarku, Popradu, či Starej Ľubovne.”

Ako funguje systém čapovanej drogérie?
“Prídete do obchodu so svojou fľašou alebo si ju môžete zakúpiť u nás. Predavač vám naplní fľašu tovarom podľa výberu a v hmotnosti, ktorú potrebujete. Predavač fľašu odváži a nalepí na ňu etiketu. Systém môžeme prirovnať ku kúpe ovocia a zeleniny v obchode. Ako vidíte, je to veľmi jednoduché a môžete kúpiť viac druhov rôznych výrobkov. Nie ste viazaní na celé balenie ale len na toľko, koľko naozaj potrebujete. Vďaka možnosti priniesť si vlastný obal šetrite nielen prírodu ale aj svoju peňaženku, pretože všetky naše produkty sú cenovo dostupné pre každého a dokonca sú cenovo výhodnejšie ako bežná drogéria.”

V čom je tento koncept predaja výhodnejší oproti štandardnému predaju drogérie?
“Naša drogéria je vysoko koncentrovaná a vďaka tomu stačí použiť menšie množstvo oproti bežnej drogérii. Okrem toho sme jediní, ktorí ponúkajú gély na pranie s rovnakou vôňou ako je aviváž. To znamená, že bielizeň vonia oveľa krajšie a intenzívnejšie, aj keď je produkt menej parfumovaný ako bežné prostriedky.”

Aké sú výhody vo vzťahu k šetreniu životného prostredia?
“Istotne poteší aj milovníkov zvierať a ochrancov prírody, pretože je na viac ako 90% biologicky odbúrateľná v prírode, vhodná pre ČOV a navyše žiadny z produktov nie je testovaný na zvieratách. Všetky naše produkty majú vyššiu kvalitu ako prostriedky určené pre domácnosť. Sú označené HACCP (vyššia kvalita výrobkov určených pre reštaurácie, hotely, školy, škôlky….) a taktiež majú certifikát kvality ISO 9001 na národnej aj medzinárodnej úrovni.”

Prevádzku Bio Bella nájdete na Hviezdoslavovej 8 v Spišskej Belej.

Navštívte aj stránku Bio Bela na Facebooku (klikni sem).

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X