hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 60

Belianska podkova, 31. 08. 2019

Furmanské preteky Belianska podkova sa uskutočnili 31. augusta na tradičnom mieste za Spišskou Belou, v areáli Nižných lúk, pod záštitou Asociácie furmanov Slovenska a Mesta Spišská Belá.

Práca furmanov je veľmi náročná. Aj dnes, kedy hrá hlavnú úlohu vo svete technika, stále sú miesta, kde sa stroje nedostanú, preto je prítomnosť koní v teréne nenahraditeľná.

Úlohou týchto pretekov je prezentovať furmanskú „drinu“, ukázať kone aj inak ako iba pri ťažkej práci a zároveň pobaviť divákov. Tí môžu obdivovať rýchlosť, obratnosť, presnosť a súhru furmanov s koňmi i krásu týchto mocných zvierat.

Od 10.00 hodiny mohli diváci sledovať sedem konských záprahov, ktoré museli prekonať tri disciplíny, a to slalom furmanským vozom, manipuláciu s drevom a silovú disciplínu. Na základe výsledkov zo všetkých troch disciplín, mohli byť vyhlásení absolútni víťazi.

3. miesto obsadil Ján Nebus z Lendaku, 2. miesto Peter Chobor z Pavloviec a 1. miesto Rastislav Ďurica z Brezovice. Odovzdávanie výsledkov prebiehalo za prítomnosti hlavného organizátora p. Michala Šelepa a p. primátora Jozefa Kunu. Výhercovia si okrem finančných cien odniesli aj mnoho hodnotných vecných odmien, ktoré pri svojej práci určite využijú.

Víťazom srdečne blahoželáme a želáme, aby im vášeň pre furmanstvo vydržala čo najdlhšie.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X