hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 39

Belianska podkova 2016

Dňa 27. augusta 2016 sa uskutočnil v areáli Nižné lúky v Spišskej Belej už 5. ročník furmanských pretekov pod názvom Belianska podkova. Organizátormi podujatia boli Spolok priateľov koní zo Spišskej Belej (zastúpený Michalom Šelepom) a Mesto Spišská Belá. Pretekov sa zúčastnilo 9 posádok z Lendaku, Vikartoviec, Torysy, Pavloviec, Brezovice, Hranovnice, Hričovského Podhradia, Jakuban a jedna domáca posádka zo Spišskej Belej. Súťažiaci si merali svoje sily v štyroch disciplínach – slalom s furmanským vozom, manipulácia z drevom, silová disciplína a posledná niesla názov v lete na saniach. Celé preteky prebiehali pod dohľadom odborných rozhodcov Zdenky Brozmanovej a Viliama Gregu.

Okrem koní bol pre všetky vekové skupiny zabezpečený celodenný program so zaujímavými hudobnými vystúpeniami a zábavou. Ocenenia najlepším furmanom odovzdal primátor mesta Štefan Bieľak spolu s ďalšími organizátormi. Za organizačné zabezpečenie celého podujatia patrí poďakovanie najmä Jozefovi Kunovi a Michalovi Šelepovi, ale aj ich ďalším pomocníkom.

Celkové konečné poradie:

1. Peter Chobor z Pavloviec a jeho kone Pejo a Bandy

2. Stanislav Dvorščák z Torysy a kone Yogi a Amur

3. Pavol Blaško z Hričovského Podhradia a kone Rostant a Opus

ĎAKUJEME aj sponzorom tohto podujatia: Mesto Spišská Belá, Železiarstvo Blaško Kežmarok, PDP Kežmarok, PD Tatry Spišská Belá, Lesy mesta Spišská Belá, Remeslá Spišská Belá, KRaF Spišská Belá, Potraviny P. Grigláková Spišská Belá, OVOMIX J. Ištocy Spišská Belá, IZO4 Š. Bachleda, M, Milaňák Spišská Belá, Technik Poprad, p. Čáky Švábovce, J. Paciga Spišská. Belá, I. Halková Poprad.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X