Belianska 25 – cyklomaratón

Bicyklovanie je nielen šport, ale aj zábava a relax. Šetrí životné prostredie a zlepšuje našu kondíciu. Podporiť ho môžeme rôznymi spôsobmi, napr. tým, že si bicykel zvolíme ako svoj dopravný prostriedok na cestu do práce, zorganizujeme si s deťmi cyklovýlet do okolia alebo sa zúčastníme pretekov, kde si môžeme porovnať svoju kondíciu s podobne naladenými športovcami.

Spolu 64 cyklonadšencov na horských, crossových a trekingových bicykloch sa stretlo na Belianskom rybníku, aby si zmerali sily na cyklomaratóne, ktorý už po ôsmykrát spolu zorganizovali Mesto Spišská Belá a Obec Ždiar. Teší nás, že každoročne stúpa nielen celkový počet pretekárov, ale aj počet prihlásených žien. Tohto roku sa ich pretekov zúčastnilo sedemnásť.

Súťažilo sa v týchto kategóriách: 15 – 35 rokov, 36 – 45 rokov, 46 – 55 rokov, 56 – 100 rokov.

Po registrácii privítali pretekárov na začiatku cyklotrasy Spišská Belá – Tatranská Kotlina pán primátor mesta Spišská Belá Jozef Kuna a pán starosta obce Ždiar Ing. Pavol Bekeš. Presne o 13.00 hod. zaznel výstrel zo štartovacej pištole a kolesá všetkých bicyklov sa roztočili smerom na Ždiar.

O rekordných 45 minút a 55 sekúnd už bol v cieli na Strednici prvý pretekár, ani tí ďalší však nenechali na seba dlho čakať. Keď si pretekári trochu vydýchli, očistili sa od blata a posilnili sa gulášom, napäto očakávali vyhodnotenie.

Výsledky sú zverejnené na tejto stránke:

https://my1.raceresult.com/132377/results?lang=sk#1_3EB7A7

Okrem dobrého pocitu z víťazstva si pretekári odniesli aj finančné ceny (1. miesto – 70 €, 2. miesto – 60 €, 3. miesto – 50 €) a medaily, ktoré im budú tieto preteky pripomínať.

Ďakujeme všetkým pretekárom, že podporili náš cyklomaratón svojou účasťou a tiež firme Videocom Štancel, s. r. o., ktorá nám zabezpečila časomieru a spracovanie výsledkov. Športu zdar!

Môže Vás zaujímať...